Eylül 15, 2023

Michael van de Poppe Bitcoin için Senaryoyu Paylaştı: Bu Seviye Yolda!


Son güncellenme : 16.09.2023 - 12:14

Michaël van de Poppe, Bitcoin fiyatının 2015’tekine benzer bir hareketle %70’in üzerinde yükselebileceğini düşünüyor.

Analist, BTC’nin 2016’daki yarılanma olayından önce büyük bir yukarı yönlü hareketten önce sürekli bir ticaret aralığında kaldığı 2015’teki bir modeli tekrarlıyor olabileceğini düşünüyor.

Her dört yılda bir gerçekleşen bir sonraki yarılanma olayı, madencilerin ödüllerinin yarıya indirileceği Nisan 2024’te bekleniyor.

Güzel bir aralık oluşturduğumuzu görebilirsiniz, bu da 2015’te tanık olduğumuz fiyat hareketine çok benzer olduğu anlamına geliyor. Oraya gidelim. Burada (2015’te) uzun süredir yatay hareket eden bir aralık oluşturuyorduk ve buzağılama öncesi koşu gerçekleşene kadar bunu kıramadık.

Trader, destek olmaya devam ettiğine inandığı 200 haftalık üstel hareketli ortalamayı (EMA) yakından takip ettiğinin de altını çizdi. Bitcoin‘in piyasa düzeltmesinin sona erdiğini ve BTC’nin şimdi yüksek aralıkları yeniden test edeceğini ve bunun da mevcut değerinden %70 daha fazla yükselmesine neden olabileceğini belirten Poppe, bu yaklaşımıyla dikkat çekti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere trader’ın bu tahmininin gerçekleşmesi, fiyatın 45.000 dolara yükselebileceği anlamına geliyor. Ancak trader’ın senaryosu gelecek ay öncelikle 32.141 dolara kadar yükseliş ve ardından 28.700 doların test edilmesi yönünde.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?