Nisan 20, 2024

Michael Saylor ve MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Edecek mi? İşte Bilinenler!


MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, bu yılın ilk dört ayında 400.000’e kadar hisse satmak için geçen yıl şirketiyle bir hisse satış anlaşması imzaladı. Şirket Bitcoin yarılanmasından önce 370 milyon dolarlık bir kar elde etmek için varlıklarının %90’nını sattı. Ancak, Saylor hala geri kalan MSTR hisselerini BTC karşılığında satacağı spekülasyonları dolaşıyor.

MicroStrategy henüz Bitcoin fiyatındaki düşüşlerden yararlanmadı ve muhtemelen fiyatın yükselişe geçeceği bir dönemde yeniden duyuru yapmayı düşünebilir.

Michael Saylor, MicroStrategy hisselerinden 370 milyon dolar kazandı. Hisse satış anlaşmasına göre, Bitcoin savunucusu Saylor, 2024’ün ilk dört ayında 400.000’e kadar hisse satabilir.

Ancak, Michael Saylor planın yalnızca %90’ını uyguladı ve satılacak %10 hisse kaldı. Saylor’ın A Sınıfı MicroStrategy hisseleri, Perşembe günü açıklanan son satıştan sonra 30.000 adet azaldı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir başvuruya göre, Saylor 3.023.309 dolar değerinde MSTR hissesi sattı ve bu hisseler için satış fiyatları 1.189,12 ile 1.258,05 dolar arasında değişti.

Bitcoin ETF‘leri ve BTC halving etkisinin beklentisiyle fiyattaki artış, MicroStrategy hisse fiyatının yıl başından bu yana yaklaşık %100 artmasına yardımcı oldu. Michael Saylor’un MSTR satışları ve MicroStrategy’nin önümüzdeki hafta daha fazla BTC satın alacağını duyurması olası. Şirket olası satın alımlar için fon topluyor ve MicroStrategy düşüşlerş beklemeyi tercih ediyor.

MicroStrategy’nin Bitcoin Varlıkları ve Fiyat Performansı

MicroStrategy şu anda 214.246 BTC’ye sahip ve 623 milyon dolar karşılığında 9.245 BTC’lik son alımından sonra dünya genelindeki Bitcoin’in %1’ini elinde tutuyor. Saylor, yaklaşık 2,3 milyar dolar değerindeki B Sınıfı hisseleriyle MicroStrategy’nin en büyük hissedarı konumunda. Dolayısıyla, MSTR hisselerinin son stratejik satışları MicroStrategy ve Bitcoin’e olan inancın göstergesi değildir.

MSTR fiyatı Mart ayındaki en yüksek seviyesinden %37 geriledi ve Bitcoin fiyatının önemli bir düşüş yaşadığı bu hafta %15 düştü. Ancak, MicroStrategy hisseleri hala YTD’de %81 ve 2023’te %346 artarak piyasadaki en iyi performans gösterenlerden biri haline geldi.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %1’in üzerinde düştü ve şu anda 63.952 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 63.036 ve 65.381 dolardır. Piyasa, BTC fiyatında daha fazla yukarı yönlü hareket konusunda yükselişini sürdürüyor.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?