Ekim 20, 2022

Ekonomik Özgürlük ve Gerçek Ekonomi, Bu Coin’de Yatıyor!

MicroStartegy’nin eski patronu Michael Saylor, Bitcoin‘i övmeye devam etti. Saylor, özgürlüğe giden yolda BTC’nin kritik öneme sahip olduğunu açıkladı.

Saylor, Atlas Society’de yaptığı konuşmada Bitcoin’in merkezi olmayan doğasının, geleneksel finans sektöründeki bazı problemleri çözeceğini belirtti ve Bitcoin’in gelecekte öngörülen sermaye girişi ile güçleneceğinin de altını çizdi.

“Para, ağa girdikçe daha da güçleniyor. Ağa katılan herkes çok daha fazla güce sahip olacak. Kolektifin baskıcı gücüne karşı tek umudumuz bu türden bir birleşme. Daha fazla para, daha fazla insan ve daha fazla güç, hepsi bu. Benzer ideolojiye inanan insanlarla organize olmak…

Bitcoin, bir özgürlük makinesi olarak çalışıyor. Gerçeklere dayalı bir ekonomik makine.”

Bitcoin’in Benzersiz Yapısı

Bitcoin'in benzersiz altyapısı ve teknolojisi

 

MicroStrategy‘nin Bitcoin birkiminin mimarlarından olan Saylor, kripto para savunucusu olarak da öne çıkıyor. Sektöre olan inancı bir kenara Bitcoin’e olan inancı ise bambaşka seviyede.

“Ortalama 20.000 coin var. Farklı yönlerden sağlan olan yalnızca bir tane var. Bitcoin, kendini metal inşa etti. Evrendeki en sert madde o. İnsanlar bunun farkında değil ve bundan korkuyor.”

Yıllardır, ekonomiyi devletten ayırma çağrıları olduğunu ancak görevi yerine getirmek için bir teknolojiden yoksun olduğunu da belirtti. Bununla birlikte, Bitcoin’in ortaya çıkmasının, hükümetin işlemlere katılımını ortadan kaldırma fırsatı sunduğuna dikkat çekti.

Ekonomik Kölelik ve Bitcoin

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Saylor, pandeminin başlamasıyla birlikte daha fazla insanın bu ekonomik köleliğe çözüm aradığını düşünüyor.

“2020 Mart ayında pandemiyle tanıştık ve dünya durma noktasına geldi. Ekonomik çöküş hissiyatı ve korku her yerdeydi. Dijital altın olduğuna inandığımız bir formda ekonomik özgürlüğü hissettik ve bulduk…”

MicroStrategy’nin Bitcoin’e ilk inanan kurumlar arasında olduğunu belirtmekte fayda var. Devam eden piyasa düzeltmesine rağmen, şirket aktif olarak daha fazla Bitcoin biriktiriyor.

Son satın alım, Ağustos ve Eylül ayları arasında gerçekleşti ve BTC başına ortalama 19.851 dolar fiyatla 301 Bitcoin satın alındı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?