Haziran 10, 2024

Michael Saylor: Bitcoin ETF’leri Büyük Bir Başarıya İmza Attı, İşte Veriler!


MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı ve önde gelen Bitcoin savunucularından Michael Saylor, Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) ulaştığı dikkate değer bir kilometre taşına dikkat çekti.

Saylor’a göre, 34 Spot BTC ETF’si şu anda bir milyon BTC’nin üzerinde, yani 1.031.973 BTC tutuyor. BTC ETF’leri bir milyondan fazla BTC biriktirerek kripto para piyasasında büyük bir başarıya imza attı. ETF’ler borsalarda işlem gören yatırım fonlarıdır ve yatırımcıların doğrudan kripto para birimine sahip olmadan Bitcoin’e maruz kalmaları için bir yol sunarlar. Bu dönüm noktası, hem kurumsal hem de perakende yatırımcıların giderek daha fazla BTC ETF’lerine yöneldiğini gösteriyor.

 

BlackRock ve Fidelity Investments’ın BTC fonları, ETF sektörünün tarihindeki en başarılı çıkışlardan bazılarıdır. Wall Street’i kasıp kavurarak kripto paranın ağırlık merkezini Asya’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne doğru kaydırdılar. BlackRock’ın 21,4 milyar doları aşan iShares Bitcoin Trust’ı kısa süre önce Grayscale’in 20,1 milyar dolarlık BTC fonunu geçerek Bitcoin için dünyanın en büyük fonu oldu. 12,3 milyar dolarlık Fidelity Wise Origin Bitcoin Fonu ise üçüncü sırada yer alıyor

Saylor’un kendi şirketi MicroStrategy, 1 Mayıs 2024 itibariyle 214.400 Bitcoin’e sahip olarak agresif BTC birikimiyle manşetlere çıktı. Geçtiğimiz hafta, doğrudan BTC’ye yatırım yapan ABD borsa yatırım fonları, en büyük dijital para biriminin yeni bir zirveye çıkmasına yardımcı olan bir talep artışı ile art arda 19. gün net giriş kaydetti. 7 Haziran’da 11 BTC ETF’si 131 milyon dolar giriş sağladı.

BTC, ABD’de istihdam artışının Mayıs ayında arttığını gösteren bir raporun ardından zemin kaybetti, ancak işsizlik oranı beklenmedik bir şekilde sıçrayarak işgücü piyasasının karışık bir resmini sundu. BTC, önceki 24 saat içinde %0,04 artışla 69.315 dolara yükselerek, haber yazıldığı sırada neredeyse hiç değişmedi.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?