Miami Delegesi, Miami Sakinlerinin Bitcoin’le Vergi Ödemesine İzin Vermek İstiyor

Miami-Dade County delegesi, sakinlerin yerel vergileri ödemek için Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerini kullanmalarına izin veren yeni bir kararı destekliyor. Bu karar, Miami-Dade ilçesinin kamu idaresinde kriptoyu incelemek için bir görev gücü oluşturulmasını sağlayacak.

The Miami New Times’dan perşembe günü alınan bir belgeye göre, ilçe delegesi Cohen Higgins, Miami-Dade’in Altyapı, Operasyonlar ve Yenilikler Komitesi’nde 13 üyeli bir kripto görev gücü kurulması çağrısında bulunan bir karar aldı.

Görev gücü, ikamet edenlerin ilçe vergilerini ödemesinin yanı sıra Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) dahil olmak üzere dijital para birimlerinin geçerli olduğu ücret ve hizmetlerin kullanılabilmesine izin vermenin uygulanabilirliğini inceleyecek. Belgeye göre, kripto ödemeleri ‘rahatlığı arttırma ve maliyetleri azaltma potansiyeline’ sahip.

Higgins: “Belge, Miami-Dade County’de kripto para birimlerini kullanmanın uygulanabilirliğini araştırıp, kullanımından kaynaklanabilecek potansiyel faydaları ve tuzakları keşfetmek için bir görev gücü oluşturacak. Ekonomimize fayda sağlamak için genişleyen bir teknoloji ve girişim varlığını destekleyebilecek tüm yolları araştırmak önemlidir” dedi.

Öneri bugün öğle vakti Miami-Dade komitesinin önüne çıkacak. Karar komiteden geçerse, kararın yine de tüm ilçe komisyonu tarafından onaylanması gerekiyor.

Karar, Miami şehrinin idaresi tarafından Miami sakinlerinin vergi ödemesine izin vermenin uygulanabilirliğini belirlemek ve şehir çalışanlarının Bitcoin’de maaş almaları için bir çalışma yapılması çağrısında bulunan ve 11 Şubat 2021’de yürürlüğe giren benzer bir girişime değiniyor. Karar, şehri Amerika Birleşik Devletleri’nin  kripto etkin noktası haline getirmek için agresif bir şekilde kampanya yürüten Miami Belediye Başkanı Francis Suarez tarafından önerildi.

Florida International University işletme okulunda blockchain odaklı yardımcı doçent olan Hemang Subramanian, diğer ülkelerden gelen büyük nüfusu nedeniyle kripto’nun Miami sakinleri için cazip olabileceğini öne sürdü. Kripto dijital cüzdanlarda saklandığından ve belirli bir ülkeye bağlı olmadığından, yabancı yatırımcılar ve ülke sakinlerinin kendi para birimlerini ABD dolarına çevirmek için döviz ücreti ödemeleri gerekmeyecek ve bunun tersi de geçerli olacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.