Haziran 4, 2021

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez: Bitcoin ve Ethereum Sahibiyim

Amerikalı avukat ve Miami Belediye Başkanı Francis Suarez dün Bitcoin ve Ethereum sahibi olduğunu açıkladı. Suarez, ABD Senatosu’nun 1.9 trilyon dolar’lık teşvik yasasını geçirdiği gün BTC ve ETH satın aldığını belirtti.

CNBC’e verdiği röportajda Miami Belediye Başkanı, son düşüş sırasında kripto para birimi portföyünü genişletmeyi planladığını da sözlerine ekledi. Suarez, kripto piyasasındaki en son olayları göz önünde bulundurarak, Bitcoin’i “genç bir varlık” olarak nitelendirdi ve Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinde manipülasyon olasılığından duyduğu endişeyi dile getirdi. Suarez, CNBC’ye verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin ve Ethereum sahibiyim. Bitcoin’i 30.000 dolar’ın üzerinde bir fiyata satın aldım ve Ethereum’u 1.500 dolar civarında satın aldım. ABD Senatosu’nun 1.9 trilyon dolar’lık Senato yasasını kabul ettiği gün satın aldım ve o noktada enflasyonun kaçınılmaz olduğunu biliyordum.”

Ocak 2021’de Miami Belediye Başkanı, dünyanın en büyük kripto para birimine yatırım yapma planını açıklamıştı. O dönem Fox Business’a konuşan Suarez, şehrin bölgedeki kripto işletmelerini kolaylaştırmak için düzenlemeler oluşturduğunu belirtti.

Suarez, son birkaç aydır Bitcoin ve diğer kripto para varlıkları hakkında desteğini açıkça gösteriyor. Mart 2021’de Miami Belediye Başkanı, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerin kirli enerjiyle Bitcoin madenciliği yaptığını söyledi. ABD’nin BTC madenciliği için temiz enerji sağlayabileceğini de sözlerine ekledi.

“Bitcoin madencilik merkezlerine ve veri merkezlerine temiz enerji sağlama yeteneğine sahibiz. ABD’de daha fazla madencilik yaparsak kripto topluluğuna fayda sağlarız çünkü temiz enerji üretiyoruz.”

Kaynak : Finance Magnates
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?