Ocak 9, 2023

Metaverse Token’lardan Büyük Yükseliş: İşte Fırlayan Coin’ler

Zilliqa (ZIL) %49,20 oranında yükseliş gösterdi ve son 24 saat içerisinde en çok kazanan token oldu. Bununla birlikte metaverse ekosisteminde token’ler bugün büyük bir sıçrama yaşıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu Zilliqa’nın piyasa değerini 419.512 milyon dolara kadar yükseltti. Altcoin’in işlem hacminde ise bir önceki güne kıyasla %2591,03’lük bir sıçrama görülüyor. ZIL token şu an 0,0264 dolardan işlem görüyor. Son 2 gün içinde 550 akıllı sözleşme cüzdanı oluşması bu da artışın nedenlerinden biri gibi görünüyor.

 

Diğer Metaverse Tokenlar da Yükselişte

The Sandbox (SAND) son 24 saat içinde %14,67 oranında yükseliş gösterdi. Piyasa değeri ve 783,372 milyon dolara kadar yükseldi. Bununla birlikte işlem hacmi %65,14 oranında artış gösterdi.

ApeCoin (APE) son 24 saatte %12,37 artış gösterdi. İşlem hacmi son bir günde %158,08 yükseldi ve piyasa değeri şu anda 1,420 milyar dolar seviyesinde.

Metaverse token’larının piyasa değeri son 24 saatte %9,60 artarak 10,859 milyar dolara ulaştı. Metaverse’in işlem hacmi son güne kıyasla %110,82 oranında arttı.

Yükseliş Momentumu mu Geliyor?

FED’in faiz oranlarını daha az agresif bir şekilde yükselteceğine işaret eden ABD’deki ücret artışındaki yavaşlama ve hizmet sektörü faaliyetlerindeki düşüş, kripto para piyasasındaki patlamanın ana itici güçleri.

Geçtiğimiz hafta yaşanan önemli gelişmelere rağmen, Bitcoin ve Ethereum değerleri ana destek seviyelerinin üzerinde işlem görmeye devam etti. FOMC Tutanakları yayınlandıktan sonra kripto para birimlerinin fiyatı da yükselmeye başladı.

Çok sayıda nokta, enflasyonda bir yavaşlama olduğunu kanıtlıyor. Yatırımcı duyarlılığı, Çin’in uluslararası sınırlarını yeniden açması ve diğer merkez bankalarının enflasyonu düşürmek için aldığı inisiyatiflerle desteklendi.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?