Metaverse Odaklı Bu Dört Projede Devasa Miktarda Arazi Satışı Gerçekleşti!

0

Metaverse, bireylerin ve şirketlerin alana yönelmesiyle gelişmeye devam ediyor. DappRadar’dan alınan verilere göre, dört blockchain tabanlı Metaverse projesinde, lüks yatlar ve diğer varlıkların satın alınmasıyla geçen hafta toplam 106 milyon dolar harcandı.

22 ila 28 Kasım arasında The Sandbox, Decentraland, CryptoVoxels ve Somnium Space platformlarında, 6 binden fazla kullanıcı arasında gerçekleşen işlemlerle 105.8 milyon dolar hacim yakalandı. Kullanıcıların arazilere sahip olmalarını sağlayan çevrimiçi bir oyun dünyası olan Sandbox, satışa hakim oldu. DappRadar; Sandbox’ın 86.56 milyon dolar Decentraland’ın 15.53 milyon dolar; CryptoVoxels’in 2.68 milyon dolar ve Somnium Space’in de 1.1 milyon dolar gelir elde ettiğini bildirdi.

Kaynak: DappRadar

Geçen hafta, alıcılar, kullanıcıların oyun oynayabileceği, dijital varlık ticareti yapabileceği ve kripto para birimi token’larını kullanarak dijital spor ayakkabılardan dijital elbiselere kadar her şeyi alıp satabileceği metaverse’deki sanal arazilere rekor miktarda para harcadı.

Tokens.com’un bir yan kuruluşu olan Metaverse Group, geçtiğimiz Salı günü 2.43 milyon dolara dijital arazi satın alarak Decentraland’da bir satış rekoru kırdı. Aynı hafta, play-to-earn oyun platformu Axie Infinity’de 2.3 milyon dolara başka bir sanal arazi satın alındı.

DappRadar raporda, “Kuşkusuz, Metaverse arazileri NFT alanında popüler olan yeni konu. Rekor satış rakamları ve sürekli artan NFT fiyatları ile sanal dünyalar, kripto alanındaki yeni en büyük emtia haline geliyor.” ifadelerini kullandı.

Raporda, metaverse ile ilgili aktivitedeki artışın, Facebook’un Ekim ayı sonlarında, kullanıcıları için kendi dijital dünyasını inşa etme taahhüdüne atıfta bulunarak kendisini “Meta” olarak yeniden markalaştırma kararıyla başladığını söyledi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın