Şubat 2, 2023

Meta Kayıpları Devam Ediyor: Zarar 13,7 Milyar Dolar!

Meta (eski adıyla Facebook) şirketinin kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Reality Labs işletmesinin faaliyet zararlarının 2022’de zirveye ulaşmasına rağmen şirketin metaverse yönelik uzun vadeli stratejisini değiştirmeyi planlamadığını açıkladı.

Meta, 1 Şubat’ta Reality Labs’in 2022’de 13,7 milyar dolar zarar ettiğini gösteren kazançları yayınladı. Bu, metaverse inşa bölümü için kaydedilen en büyük yıllık kayıp anlamına geliyor.

2022 dörcüncü çeyreği diğer çeyreklere kıyasla oldukça maliyetli geçti. Metaverse bölümü yaklaşık 4,3 milyar dolar kaybetti ve çeyrek bazında en büyük kayıp oldu.

Mark Zuckerberg, 1 Şubat’ta yapılan bir kazanç çağrısında şirketin metaverse stratejisindeki kararlılığı vurguladı. CEO, Reality Labs için sorulan bir soruya şu yanıtı verdi.

Şu ana kadar gördüğüm sinyallerin hiçbiri Reality Labs stratejisini uzun vadede değiştirmemiz gerektiğini göstermiyor.

Metaverse için Yeni Bir Ürün Hazırlığındayız!

Şirketin, Quest Pro Sanal Gerçeklik (VR) başlığının Ekim ayında piyasaya sürülmesinin ardından 2023’te başka bir “yeni nesil tüketici başlığı” piyasaya süreceğini de sözlerine ekledi.

Meta mali işler müdürü Susan Li de benzer şekilde Reality Labs işiyle ilgili görüşlerini yineledi. Li, Zuckerberg’in 3. çeyrekteki kazanç çağrısında bu işteki kayıpların 2023’te artacağı yönündeki açıklamasını tekrarladı.

Reality Labs’in 2023’te de tüm yıl zararının artmasını bekliyoruz. Gördüğümüz önemli uzun vadeli fırsatları göz önünde bulundurarak bu alana anlamlı yatırımlar yapmaya devam edeceğiz.

Meta’nın dördüncü çeyrekteki toplam geliri 32,1 milyar dolar olarak gerçekleşti ve sonuç olarak Wall Street beklentilerini aştı.

Yahoo Finance’e göre, beklenenden daha iyi gelir rakamları Meta’nın hisse senedi fiyatının sıçramasına neden oldu.

Kaynak : CoinTelegraph
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?