Kasım 3, 2022

%60 Yükseldi: Meta İşbirliği Bu Altcoin Fiyatını Uçurdu!

Meta’nın Arweave proje hizmetlerini Instagram’a entegre etmeyi planladığının ortaya çıkmasından sonra altcoin fiyatı %60 arttı. Arweave hizmetleri, yakın zamanda popüler sosyal ağa eklenen dijital koleksiyonları depolamak için kullanılacak. Detaylar haberimizde.

Sosyal medya platformu Instagram’ın ana şirketi Meta, kripto ekosistemine girmek için çabalıyor. Şu an için Instagram, içerik oluşturucularının NFT’ler oluşturmasına, sunmasına ve satmasına imkân tanımak için çalışıyor.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Instagram, şu anda NFT’leri uygulamanın içinde satmak için bir pazar başlatmaya hazırlanıyor. Şirket bunun için ilk olarak Polygon (MATIC) blockchain’ini seçtiğini açıkladı. Meta’da Web3’ten sorumlu Stephane Kasriel’e göre, tüm bu yenilikler öncelikle içerik üreticilerini cezbetmeyi ve kazanmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Meta işbirliği altcoin fiyatını haraketlendirdi.

Meta’nın, üreticilerinin ürettiği NFT’leri Instagram’da depolamak için ise Arweave (AR) kullanacağı bildirildi. Arweave’in merkezi olmayan depolama hizmetlerinin entegrasyonuyla ilgili haberler, başta AR olmak üzere bu sektöre ait tüm kripto para birimlerini yukarı taşıdı. Altcoin AR dışında altyapı ve depolama alanında faaliyet gösteren büyük projelerden Filecoin (FIL) son 24 saatte %15 yükselişle kayda değer bir artış sergiledi.

Bunların yanında FIL ile ilgili farklı bir gelişmenin daha olduğunu belirtmekte fayda var: Filecoin Foundation konferansı. Filecoin sanal makinesi de (virtual machine) dahil olmak üzere önemli duyuruların beklentisi, altcoin fiyatına ek bir destek sağlıyor.

Genel olarak, CoinMarketCap’e göre, bu sektörün değeri %11.7 artarak 4.57 milyar dolara yükseldi. Bu kategorideki proje coin’lerinin işlem hacmi, gün içinde %191 oranında artış gösterdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?