Merakla Beklenen Kripto Para Belgeseli Yayınlandı!

Kripto para birimi, blockchain ve ilgili konular hakkındaki soruları cevaplamayı amaçlayan bir belgesel dizi olan Open Source Money, ilk bölümünü 4 Temmuz’da Discovery Channel’da yayınladı.

Belgesel dizisi, 2017 yılında başlatılan ABD merkezli bir blockchain teknoloji şirketi olan Dragonchain’in kurucusu Joe Roets’in hikayesini ele alıyor. Roets şirketini büyütmeye çalışırken, o zaman kripto paralara keskin bir şekilde düşman olan SEC ile mücadele ediyor. Ek olarak Dragonchain başlangıçta belgeselleri üreten Disney tarafından geliştirilmişti, ancak sonradan ana şirketten ayrıldı. Roets ilk bölümde şu şekilde bir şikayette bulunuyor:

“Atalarımız özgürlük ve demokrasiye dayalı bir ulus yaratmak için fedakarlıkta bulundular. Şimdi hükümetimiz, bu değerlerin en saf ifadesine dayanan teknoloji geliştirmek için kendi vatandaşlarına saldırıyor.”

Belgesel, kripto para birimi ve blockchain için yararlı bir giriş sağlıyor ancak aynı zamanda bu kavramların nasıl tehlikeli olarak algılandığını ve yetkililer tarafından saldırıya uğradığını göstermeye de hizmet ediyor. İzleyenler yalnızca kripto para birimlerinin ve blockchain’in nasıl çalıştığına değil, aynı zamanda bir kripto para birimi işinin başlatılmasının düzenleyicilerin karmaşık zorluklarıyla nasıl karşılaştığına da şahit olabilir.

Discovery Channel dünya çapında geniş bir kitleye ulaşmaya devam ediyor. 2019 verileri, Discovery ağının ABD dışında, dünya çapında 450 milyondan fazla izleyiciye sahip olduğunu gösteriyor. Belgeselin yayınlandığı Discovery Science, resmi Discovery kanal ağının bir alt kümesidir ve dünya çapında çoğu yerde görüntülenebilir.

Belgeselin pekçok kişiden olumlu yorum aldığını söylebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.