Merakla Beklenen Ethereum Güncellemesi, Yine Ertelenebilir Mi?

Ethereum geliştiricisi Justin Drake, ETH 2.0’ın hayata geçeceği en erken tarihin Ocak 2021 olduğunu söyledi. Vitalik Buterin ise aynı fikirde değil ve Kasım 2020 lansman tarihinde ısrarcı.

Justin Drake’e göre, Ethereum ağı henüz başarılı bir ETH 2.0 lansmanı için hazır değil. Drake, Kasım ve Aralık aylarındaki resmi tatiller sebebiyle güncellemenin 2021 başına ertelenebileceğini iddia etti. Drake’in işaret ettiği tarih tam olarak Bitcoin’in 12. doğum günü olan 3 Ocak 2021.

ETH 2.0, ağı daha hızlı ve daha ölçeklendirilebilir hale getirmek için yapilacak Ethereum blockchain’in bir sonraki sürümüdür. Değişiklikle, madencilik ödüllerini ortadan kaldırılacak ve bunun yerine token sahipleri ETH’lerini biriktirdikleri için ödüllendirecek.

Ethereum 2.0 güncellemesi ilk kez ertelenmiyor. Yakın zamanda, test ağının Ocak 2020’de yayınlanması gerekiyordu, ancak daha sonra Haziran’a ertelendi ve ardından Temmuz’a ertelendi. Ethereum 2.0 koordinatörü Danny Ryan’a göre, Eth2 test ağı lansmanının birkaç hafta içinde gerçekleşmesi bekleniyor. Bununla birlikte, geçmişte yaşanılan bu ertelemeler, söylenen tarihlere şüpheyle yaklaşılmasına sebep oluyor.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, başta söylediğimiz gibi Drake ile aynı fikirde değildi. Buterin konuyla ilgili şunları söyledi:

“Ben şahsen buna katılmıyorum ve hazır olma düzeyine bakılmaksızın, o tarihten önce (Ocak 2021) önemli ölçüde 0 aşamasını başlatmayı tercih ederim.”

Bununla birlikte kripto topluluğu, Vitalik Buterin ve Justin Drake destekçileri olarak ikiye ayrılmış durumda. Bu noktada, ETH 2.0’ın Kasım 2020’ye kadar gerçekten başlatılıp başlatılmayacağını söylemek zor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.