Ocak 13, 2020

Merakla Beklenen CME Bitcoin Opsiyonları, Piyasayı Nasıl Etkileyecek?

CME Group, bugünden itibaren Bitcoin vadeli işlemlerinde seçenekler sunacak. Bu, kripto para birimlerine artan ilginin bir sonucu olarak ortaya çıktı diyebiliriz. Bunun yanında, JP Morgan’dan analistler, CME’nin en yeni ürünü için kurumsal yatırımcılar arasında yüksek bir beklenti olduğunu düşünüyor. Konuyla ilgili geçtiğimiz gün sitemizde detaylı bir haber yayınlamıştık.

CME kısa süre önce müşterilerin Bitcoin vadeli işlemlerinde opsiyon ticareti yapmalarına olanak tanıyacak en yeni ürününün lansmanını yaptı. Bir aksilik olmazsa bugün yani 13 Ocak’ta yayınlanması planlanıyor. Bazı uzmanlar bunun kurumsal yatırımcıların dikkatini çekeceğine inanıyor.

En büyük kripto para birimi 2020’nin başlangıcından bu yana değişken bir seyirde. Geçmişte, benzer ürünler piyasaya sürüldüğünde Bitcoin fiyatında farklı reaksiyonlar gözlenmişti. Örneğin, Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlem platformu piyasaya sürüldükten sadece bir gün sonra, BTC’nin fiyatı birkaç saat içinde 1.500 dolardan fazla düştü.

Bu yazı yazılırken, Bitcoin 8.112 dolardan işlem görüyor ve bu da 8.000 dolarlık ilk destek seviyesinin biraz üstünde. Bu seviyenin devam edememesi durumunda, daha düşük destek seviyesi 7.700 dolar ve 7.400 dolar olarak beklenebilir. Bununla birlikte, BTC artmaya devam ederse, üstesinden gelmesi gereken ilk direnç çizgisi 8.300 dolar ve ardından 8.600 dolar olacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?