Ocak 8, 2024

Merakla Beklenen Altcoin Rallisi Ne Zaman Başlayacak? Analist Tarih Verdi!

Kripto para piyasasının dinamik yapısı, yatırımcıları sürekli olarak çeşitli kripto varlıkların performansını takip etmeye yönlendirmektedir. Bu bağlamda, 2021 Bitcoin (BTC) boğa koşusunun sonunu doğru tahmin eden üst düzey bir analist, TOTAL3 adı verilen bir göstergeyi kullanarak altcoin piyasasındaki son durumu değerlendirdi.

TOTAL3, Bitcoin ve Ethereum dışındaki kripto varlıkların toplam piyasa değerini gösteren bir grafik olarak bilinir. Analist Pentoshi, bu gösterge üzerinden yaptığı analizde, TOTAL3’ün 444 milyar dolarlık direncini destek seviyesine çevirdikten sonra, altcoin piyasasının mevcut seviyelerden yaklaşık %40 artabileceğini öngörmektedir. Ancak, bu potansiyel artışın öncesinde kısa vadeli düzeltmeler veya konsolidasyon dönemleri yaşanabileceğine dikkat çekmektedir.

“Şu ana kadar iyi durumdayız ve bir süre daha önceki aralıkların en yüksek seviyelerine doğru bir düşüş veya konsolidasyon dönemi yaşayabiliriz. Şu ana kadar bu, higher high’lar ve higher low’lar ile oldukça sağlıklı bir trend oldu. Harika hareketler yakaladık. Üst aralığa doğru gittiğini görmeyi çok isterim.”

Altcoin rallisi ne zaman?

Ayrıca, Pentoshi’nin analizinde Nisan ayında planlanan Bitcoin halving etkinliğine de vurgu yaptı. Bitcoin halving, kripto para piyasasında geniş kapsamlı etkilere neden olan bir olaydır ve Pentoshi, bu etkinliğin altcoin piyasasını olumlu bir şekilde etkileyebileceğini düşünüyor. Analist, TOTAL3’ün Nisan ayında 640,64 milyar dolarlık bir hedefe ulaşabileceği öngörüsünde bulunuyor.

TOTAL3 bu yazının yazıldığı sırada 462 milyar dolar seviyesinde yer alıyor.

Kripto topluluğu ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) çeşitli BTC borsa yatırım fonu (ETF) başvurularına ilişkin kararını beklerken, Pentoshi, Bitcoin’in önümüzdeki günlerdeki potansiyel fiyat hareketinden emin olmadığını söyledi. Ancak uzun vadede analist, BTC’nin yükseliş eğilimine devam edeceğini öngörüyor.

“Kasıtlı olarak herhangi bir BTC ETF sonrası için fiyat tahmini yapmadım çünkü bilmiyorum. Bildiğini iddia eden herkes en azından kısa vadede saçmalıklarla dolu. Uzun vadede yukarı ve sağa doğru gideceğimize inanıyorum.”

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin’in değeri 43.971 dolardı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • İsmail Yakut

    Küçük yatırımcının özellikle düzeltmelerde bitcoin almalarını tavsiye ederim. Altcoinlerde riske girmeyin. Altın ve borsa bu sene yeterince pirim yapmayacaktır. Borsa küçük yatırımcı için her zaman risk olur.

    Cevap Yazın