Aralık 2, 2023

Meme Coin’lerde Kasım Ayı Değerlendirmesi: Satış Rüzgarları mı, Yoksa Tutmak İçin Bir Fırsat mı?

Kripto endüstrisi değerinde bir geri dönüş yaşarken, meme coin ‘ler değerlerinde önemli fiyat hareketleri kazanmaya başladı. Meme coinler, doğaları ve fiyat dalgalanmaları nedeniyle çok sayıda yatırımcının ilgisini çektiği için her zaman sektörün ilgi odağı olmuştur.

Kasım ayı olumlu bir şekilde sonuçlanmasına rağmen, büyük meme coinler piyasada ivme kazanmakta zorlandı. Ayılar ve boğalar Kasım ayı boyunca sürekli güç mücadelesi verdi. Bu da en iyi tokenların büyük fiyat dalgalanmaları göstermesiyle sonuçlandı.

Dogecoin fiyat rüzgarı

En iyi meme coinler sürekli fiyat dalgalanmaları kaydederek Kasım ayı boyunca birden fazla pump-and-dump durumuna tanık olmalarına neden oldu. Kategori lideri Dogecoin fiyatı yaklaşık %20 değer kazanarak en yüksek kazancı elde ederken, onu tüm ay boyunca %5’i geçmekte zorlanan Shiba Inu fiyatı takip etti.

Öte yandan, yılın en çok ilgi gören memecoin’i olan Pepe coin fiyatı, geçtiğimiz ay boyunca %3’ün üzerinde bir kayıp kaydederek yatırımcıların bu coin’e olan ilgisinin azaldığını gösterdi.

Teknik gösterge MACD, yükselen kırmızı bir histogram sergiliyor ve bu da en iyi coinlerin şu anda piyasada daha yüksek bir satış baskısına tanık olduğunu gösteriyor. Ayrıca, ortalamalar düşüş eğiliminde bir yakınsama göstermekte (her bir tokenin ortalamasını alarak) ve meme coin kategorisinin önümüzdeki günlerde bir düzeltmeyle karşılaşma olasılığının yüksek olduğunu göstermektedir.

Sonuç Olarak

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Artan balina aktivitesi ve pazara yeni yatırımcıların girişi, bu ödeme sisteminin dünya tarafından giderek daha fazla benimsendiğinin bir göstergesidir. Ayrıca, mem kategorisi geçen ay boyunca önemli bir fiyat oynaklığı sergilemiştir.

Genel olarak, Meme coin kategorisi, büyük coinlerin kendi fiyatlarında önemli bir değer kazanması nedeniyle piyasada önemli bir yükseliş hissi kaydetmiştir. Bu coinlerin yeni bir ATH kaydetmesi kaçınılmaz olduğundan, kategorinin önümüzdeki yıl büyük bir fiyat hareketine maruz kalacağı tahmin edilmektedir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?