Ekim 22, 2022

88 Bin Yeni Yatırımcı: Bu Meme Coin’de Yatırımcı Sayısı Yükseldi!


Son güncellenme : 22.10.2022 - 19:34

En büyük meme coin olan Dogecoin (DOGE), uzun süredir devam eden aşağı yönlü bir fiyat hareketi ile mücadele ediyor. Bununla birlikte, artan yatırımcı sayısının gösterdiği gibi: bir grup yatırımcı, meme coin fiyatının toparlanacağı yönünde bahis yapıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, 22 Ekim itibariyle, Dogecoin’in 4.454.487 yatırımcısı var. Buna karşın 24 Temmuz’da kayıtlı 4.365.551 yatırımcısı vardı. Bu da yaklaşık %2’lik bir büyüme yaşandığını gösteriyor. CoinMarketCap’e göre, üç ay boyunca, piyasa değerine göre onuncu sıradaki kripto para birimine 88.936 kişi eklendi.

Dogecoin'e eklenen cüzdan sayısı
Kaynak: CoinMarketCap

Bunun yanında yatırımcı faaliyeti Dogecoin fiyat hareketine yansımadı. Basın saatine göre, varlık 0.059 dolardan işlem görüyor ve son üç ayda %16’nın üzerinde bir düzeltme yaşadı.

Meme coin yatırımcı sayısı neden arttı?

DOGE’nin fiyatı ile yatırımcı sayısının büyümesi arasındaki uyumsuzluk, çeşitli faktörlerle ilişkilendirilebilir. İlk olarak artan yatırımcı sayısının, DOGE’un yükseleceğine inan yatırımcılara işaret ettiğini söyleyebiliriz. DOGE’nin yeniden toplanması beklentisi, varlığın balinalar tarafından devam eden birikimi ve token’a daha fazla fayda sağlamaya çalışan ilgili ağ faaliyeti ile vurgulanıyor.

Yatırımcı sayısında artış, sosyal medya devi Twitter’ın Tesla CEO’su Elon Musk tarafından satın alınmasıyla ilgili en son gelişmeyle de ilişkilidir. Musk ve Dogecoin topluluğunun geçmişte etkileşim halinde olduğu bilinen bir gerçek ve anlaşmanın devam etme olasılığının DOGE’nin fiyat yörüngesi üzerinde potansiyel bir etkisi olduğunu belirtmekte fayda var. Musk, çekirdek geliştiricilerle çalışırken DOGE’ye desteğini dile getirdi. Musk’ın Dogecoin ile ilgili önceki tweet’leri, meme coin fiyatını yükseltti.

Aynı zamanda, anlaşma gerçekleşirse, sosyal medya platformunda bir ödeme yöntemi olarak eklenme olasılığı Dogecoin için yükseliş tetikleyicisi olabilir.

Son olarak, Dogecoin topluluğunun varlığın değerinin gelecekte artmasını öngördüğünü belirtmekte fayda var. CoinMarketCap’teki kripto para topluluğu, DOGE’nin 31 Ekim 2022’de 0.00716 dolardan işlem göreceğini tahmin ediyor. Genel olarak, Dogecoin şu anda ağ çevresinde önemli bir gelişmeye sahip değil ve bu genel beklenti daha geniş piyasa fiyat hareketine bağlı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?