Şubat 3, 2023

Meme Coin’de Yakma Oranı %502 Arttı: İşte Nedeni!


Shibburn tarafından paylaşılan son verilere göre, son 24 saat içinde Shiba Inu topluluğu SHIB token’larını dolaşımdaki arzdan çıkarma konusunda önemli ölçüde ilerleme kaydetti.

Yakma Oranı %502 Arttı

Dolaşımdaki Shiba Inu coinlerinin şu anda yakma cüzdanlara transfer oranı yaklaşık %502’lik bir büyüme gösterdi. Ancak, bu şekilde dolaşımdan çıkarılan SHIB miktarı yalnızca 6.010.896 coine eşit. Yakım, tokenları harcanamaz cüzdanlara göndermek anlamına gelir. Bu şekilde, dolaşımdaki arzdan temelli olarak çıkarılmış olurlar. Bu şekilde, teorik olarak, bir token daha kıt hale getirilir ve bu da önemli bir fiyat artışına yol açabilir.

SHIB

Bununla birlikte, mevcut SHIB yakma hızında, topluluğun arzı azaltması uzun zaman alabilir. Şu anda piyasada 572.097.471.745.725 dolaşımdaki SHIB token bulunmaktadır. Başka bir meme coin olan BabyDoge ile karşılaştırıldığında, geliştiricileri aylık büyük alımlar ve kriptolarını yakma işlemleri gerçekleştiriyor. 2 Ocak’ta 1.091.200 dolar değerinde 682 trilyon BabyDoge yakıldı.

WhaleStats on-chain veri takip sitesi, Shiba Inu’nun şu anda Ethereum’daki en büyük balinalar için iki önemli pozisyona sahip olduğunu gösteriyor. En çok işlem gören token ve ABD Doları eşdeğerine göre en büyük coin. ETH’deki en büyük 100 balina şu anda 631.233.793 dolar değerinde SHIB tutuyor. Köpekten esinlenen coin, şu anda varlıkları listesinde üçüncü sırada yer alıyor ve ETH ve USDT ilk ikide yer alıyor.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?