Şubat 10, 2024

Meme Coin’de Yakımlar Hız Kesmeden Devam Ediyor: Oran %200 Arttı, İşte Fiyatın Tepkisi!

Shiba Inu (SHIB) yakım oranı, %200 arttı. Bu gelişme kripto para piyasasında olumlu bir gelişme olarak karşılandı.

Milyonlarca SHIB token’ını dolaşımdan kaldıran bu eylem, token’ın toplam arzını azaltmaya yönelik kasıtlı bir stratejiye işaret ediyor ve böylece kıtlığını ve potansiyel olarak fiyatını artırıyor.

Shiba Inu Yakımında Artış

Shiba Inu’nun yakımlarını takip eden platform Shibburn’e göre, son 24 saat içinde 7.648.382 SHIB’nin dolaşımdan kaldırılmasıyla yakma oranında önemli bir artış oldu. Yakım oranındaki bu %191,69’luk artış, birlikte 7.621.237 SHIB tokenini yakan iki büyük işlemin sonucudur.

SHIB yakım girişimi, dijital varlığın toplam arzını azaltan dolaşımdaki SHIB token miktarını azaltmayı amaçlamaktadır. Sonuç olarak, bu durum Shiba Inu’nun daha az bulunur hale gelmesine ve piyasadaki değerinin potansiyel olarak artmasına neden olabilir.

Önemli SHIB Hareketleri

Buna ek olarak, yakın tarihli bir rapor, SHIB token’larının Coinbase’den büyük miktarda transfer edildiğini ortaya çıkardı. Bu da topluluk içinde bu hareketin arkasındaki nedenler hakkında spekülasyon yarattı.

Kimliği belirsiz bir cüzdan, iki gün içinde iki işlemle Coinbase’den 225 milyar SHIB transfer etti. Bu da cüzdanın SHIB’de yaklaşık 2,10 milyon dolar değerinde olduğunu gösteriyor.

Bu yakım oranındaki son artış, son 7 gün içinde %3’ten fazla yükselen SHIB fiyatındaki artışla aynı zamana denk geldi. Şu anda SHIB, piyasa değerinde %2’lik bir artış ve son gündeki işlem hacminde %16’lık bir düşüşle 0,00000936 dolardan işlem görüyor.

Token yakımındaki hızlanma ve Coinbase gibi borsa platformlarındaki SHIB büyük hareketleri, Shiba Inu için arz ve talebini yönetme açısından aktif bir aşamayı yansıtıyor.

Bu eylemler, SHIB‘in kripto para piyasasındaki konumunu güçlendirme çabaları olarak yorumlanabilir ve varlığı, kıtlığını ve potansiyel olarak değerini artırarak yatırımcılar ve trader’lar için daha çekici hale getirir.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : ETHNews
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?