Mart 15, 2024

Meme Coin’de Yakımlar Durmak Bilmiyor: 25 Milyonluk Yakımın Ardından Fiyat Beklenen Tepkiyi Verdi mi?

Shiba Inu ekosisteminde bugün, meydana gelen dikkate değer bir olay, Shiba topluluğunun bir kullanılamaz cüzdana devasa bir transfer gerçekleştirmesidir. Bu transfer, SHIB yakım oranının artışını tetikledi. Bu nedenle küresel kripto sahnesinde önemli bir ilgi çekiyor gibi görünüyor. CoinMarketCap verilerine göre, yakım oranındaki bu belirgin artış ortasında SHIB’in bugün kaydettiği önemli düşüş, küresel kripto piyasası meraklıları arasında spekülasyon yaratmış durumda ve meme coin’in yakım artışına kıyasla zıt fiyat hareketi sorgulanıyor.

Geçtiğimiz ay SHIB’in yaklaşık %200’lük bir artış kaydettiği bilinirken, meme coin bu dalgalı kripto denizinde önemli bir konum elde etmişti. Son birkaç gün içinde Shiba Inu ekosisteminde sunulan bir dizi yeni özellik, meme coin için iyimser duyguları daha da güçlendirdi. Ancak, bugün yaşanan önemli düşüşle birlikte, yatırımcılar SHIB’in gelecekteki fiyat hareketi hakkında spekülasyon yapmaya başladı.

Topluluğundan SHIB’i Destekliyor

Shibburn tarafından açıklanan bilgilere göre, topluluğun kullanılamaz bir cüzdana yaptığı 25,16 milyon SHIB transferi, negatif bölgede gezinmesinin ardından bugün yakım oranını önemli ölçüde artırdı. Topluluğun devasa kullanılamaz cüzdan transferini takiben yakım oranındaki yaklaşık %70’lik artış, meme coin topluluğunun SHIB’in piyasa dinamiklerini destekleme çabalarını sergilemeye devam etti.

Shiba Inu, haftalık yakım işlemi sırasında 14.40 milyar meme coin’in yakılmasıyla %2081’lik bir artışla, daha geniş kripto piyasasında yükseliş eğilimi sergilemeye devam etti. Topluluğun Shib isim hizmetinin piyasaya sürülmesi, yeni stratejik işbirlikleri ve diğer yenilikçi arayışlar, son zamanlarda Shiba Inu üzerindeki piyasa iyimserliğine katkıda bulunuyor.

Ancak, meme coin geçtiğimiz hafta boyunca önemli dalgalanmalar yaşadı ve haber yazıldığı sırada büyük bir düşüş yaşadı.

Bu haber yazılırken, Shiba Inu coin’inin fiyatı son 24 saat içinde %10,33’lük önemli bir düşüş kaydetti. Şu anda 0,00002982 dolardan işlem görüyor. Fiyatın 0,00003 dolar seviyesinin altına düşmesi, meme coin için hemen bir düşüş ivmesi oluşturdu ve topluluğun son gelişim çabalarını ve yakım günlüklerini gölgede bıraktı.

Bununla birlikte, önde gelen bir kripto piyasası uzmanı olan Jacob Crypto, geçtiğimiz günlerde bir YouTube videosunda SHIB için patlayıcı bir fiyat hareketi olasılığını paylaştı. Ek olarak Shiba Inu için oldukça iyimser bir fiyat noktasına işaret etti. Ancak, türev verileri OI ağırlıklı fonlama oranında ve açık faizde bir düşüş yaşanırken, hacim önemli ölçüde arttı.

Bu durum, artan piyasa aktivitesiyle birlikte yatırımcılar arasında düşüş eğilimine işaret ederek, potansiyel olarak gelecekteki bir fiyat hareketi değişiminin önünü açtı. %33,56’lık artışla birlikte 24 saatlik işlem hacmi ve alım eğilimine işaret eden teknik göstergelerle birleştiğinde, kripto piyasası meraklıları gelecekteki fiyat hareketlerinin yakın olduğunu bekliyor.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?