Şubat 17, 2024

Meme Coin’de Yakımlar Devam Ediyor, Yakım Oranı Yükseldi: İşte Fiyatın Tepkisi!


Shiba Inu, ünlü ve popüler olan meme coin’lerden biridir. Meme coin, bugün daha geniş kripto piyasasında büyük bir ilgi çekti ve geçtiğimiz hafta boyunca yakım oranında önemli bir artış kaydetti. Shibburn tarafından açıklanan bilgilere göre, SHIB’in haftalık yakım oranı %160 artarak son yedi günde 102,40 milyon SHIB gibi dikkat çekici bir rakamı yok etti.

Bugünün grafiği bile, token’ın yakım oranında %36,96’lık bir artışı gösterdi. Son 24 saat içinde yok edilen 1,53 milyon SHIB’in küresel çapta büyük ilgi çektiği görülüyor.

Shiba Inu topluluğu, token’ın piyasadaki performansını artırmak için yanma stratejisini benimseyerek bu yanma sürecini başlattı. Meme Coin’in haftalık grafiği de bu girişimi yansıtarak CoinmarketCap verilerine göre %4,14’lük bir yükseliş gösterdi.

Ancak, token bugün kırmızı renkte işlem gördü ve kripto piyasası meraklıları arasında ileriye yönelik ek spekülasyonları körükledi. Shiba Inu’nun gelecekteki performansı, kripto piyasasındaki hareketlerle birlikte yakından takip edilmeye devam edecek.

SHIB Yakımı İyimserliği Artırıyor

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere SHIB topluluğu, token’ın başlangıcından bu yana etkileyici bir şekilde yaklaşık 410,70 trilyon SHIB’i yakarak tokenomiği üzerinde önemli bir etki yaratıyor. Bu yakım çabaları, token’ın piyasa dinamiklerine katkıda bulunarak olağanüstü bir ilerleme kaydediyor gibi görünüyor. Özellikle, mevcut dolaşımdaki arzın yaklaşık 581,41 trilyona gerilemesi, meme coin‘in başlangıcından bu yana önemli bir azalış gösteriyor. Bu durum, token üzerinde yükseliş beklentilerinin artmasına neden oluyor.

SHIB’in önde gelen pazarlama üyelerinden Lucie’nin son yazısında, Shiboshi yardımcı programının Shibarium‘a entegrasyonuna dikkat çekilerek, SHIB yakım sürecini daha da iyileştirecek ve token’ın piyasa performansını artıracak bir adım atıldı. Bu entegrasyonun, Shiba Inu’nun kripto ekosistemi içinde daha fazla devrim yaratması ve token’ın değerini artırması bekleniyor.

Ancak, token bugün piyasada düşüş eğilimi gösteriyor gibi görünüyor. Gelişmeleri yakından takip etmek ve Shiba Inu’nun gelecekteki performansını değerlendirmek önemli olacak.

Shiba Inu Fiyatı Düşüyor

Şu an itibariyle, SHIB fiyatı son 24 saat içinde %3,03’lük bir düşüş kaydederek 0,00000967 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu düşüş, geçtiğimiz hafta ve bugün tanık olunan yanma oranındaki artışla tezat oluştururken, topluluğun son dönemdeki ilerlemelerine de karşı çıkıyor.

Meme coin’in türev verilerindeki düşüş, açık faiz ve hacmin sırasıyla %3,46 ve %28,06 düşmesiyle token için bir düşüş trendine işaret ediyor. Bu durum, Shiba Inu’nun kısa vadeli fiyat hareketlerindeki zorlukları ve piyasadaki belirsizliği gösteriyor. Gelişmeleri yakından takip etmek ve topluluğun gelecekteki adımlarını değerlendirmek önemli olacak.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?