Mart 19, 2023

Meme Coin’de Yakım Oranı %1509 Yükseldi: Fiyatı Etkiliyor Mu?


Popüler meme coin Shiba Inu, son zamanlarda yakım oranında dikkate değer bir artış yaşadı. ShibBurn verilerine göre, meme coin yakım oranı son 24 saatte %1509 oranında yükseldi. Son 24 saatte SHIB ordusunun ortak çabalarıyla toplam 39 milyon meme coin ölü-kullanılmayan cüzdanlara gönderildi. Yakımın arkasındaki temel amaç dolaşımdaki arzı azaltmak ve nihayetinde fiyatın artmasını sağlamak. Fakat görünen o ki bu yakımlar meme coin fiyatına tam olarak etki etmiyor.

Shiba meme coin yakım oranı arttı

 

Yukarıda da belirttiğimiz üzere “coin yakımındaki” temel amaç arzı azaltmak ve en nihayetinde kalan coin’lerin değerini artırmaktır. Shiba Inu’nun için, son yakım milyonlarca coin’in yok olmasına yol açtı, ancak toplam değer nispeten düşük kaldı.

Yakım oranındaki büyük artışa rağmen, Shiba Inu‘nun fiyatı son iki hafta içinde mütevazı artışlar kaydetti. Meme coin geçtiğimiz bir haftada %5.8 oranında değer kazandı. Bu olumlu performans, birçok kripto para biriminin yükseldiği geniş piyasa toparlanmasına bağlanabilir.

Artan yakım oranı, yatırımcıların ve trader’ların dikkatini çekmiş olsa da, Shiba Inu’nun fiyatı üzerindeki potansiyel etkisi hayal kırıklığı yaratıyor diyebiliriz. Yok edilen token’ların değeri, token’ın genel piyasa değerine kıyasla nispeten küçüktür. Sonuç olarak, fiyat üzerindeki ani etki sınırlı olabilir.

Ancak yakım oranı, Shiba Inu’nun son zamanlardaki gelişmelerinden sadece biri. SHIB, genişleyen ekosistemi ve artan benimsenmesi dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle manşetlerde yer alıyor. Devam eden piyasa toparlanmasıyla birleşen bu faktörler, kısa ve orta vadede token’ın fiyat performansına katkıda bulunabilir.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?