Meme Coin’de Yakım Çılgınlığı: 5 Trilyon Token Yakıldı!

Son zamanların popüler meme coini BONK, büyük miktarda token yakılmasına rağmen gerilemeye devam ediyor.

Solana merkezli meme coin BONK’un 5 trilyonluk arzı geliştiriciler tarafından yakıldı. Geliştiriciler, bu yakımın fiyattaki düşüşü engellemek için yapıldığını açıkladı.

Yaklaşık 1 milyon dolar değerinde BONK’un dolaşımdan kaldırıldığı token yakma etkinliğinden sonra, Solana blockchain takipçisi Solscan’ın verilerine göre meme coin’in dolaşımdaki arzı %5 azalarak 94,16 trilyona geriledi.

Token yakma işlemi bir kripto para birimin arzını azaltmaya yönelik standart bir süreçtir ve bu da teoriye göre varlığın fiyatlarında artışa yok açabilir. Bunlara rağmen BONK aksi yönde tepki verdi.

BONK Fiyatındaki Düşüş Devam Ediyor!

CoinGecko’dan alınan verilere göre, token yakımı sırasında her bir BONK token’ı yaklaşık 0,00000244 dolardan işlem görüyordu. O zamandan bu yana token yaklaşık %12 değer kaybetti. BONK bu haber yazıldığı sırada 0,00000192 dolardan işlem görüyor.

BONK haberleri

Son 24 saat içinde BONK, geliştirici ekibin token yakmasına rağmen değerinin yaklaşık %50’sini kaybetti. Kriptoya yatırım yapmak genellikle çılgın bir yolculuk olabilir. Ancak bu, BONK’un %2,015 artış gösterdiği meme coin‘in haftalık performansıyla kıyaslandığında sönük kalıyor. BONK’un performansı, son 24 saat içinde yaklaşık %2 düşmesine rağmen hafta içinde yaklaşık %35 artış gösteren Solana’yı da yükseltti.

BONK fiyat tahmini

Güçlü Kullanıcı Etkinliği!

Kısa vadeli olumsuz fiyat hareketine rağmen, BONK geçtiğimiz hafta kullanıcı faaliyetlerinde güçlü bir büyüme kaydetti.

Dune Analytics’in verilerine göre, BONK son üç gün içinde 4 milyondan fazla işlem kaydetti; bu rakam aynı dönemde Ethereum blok zinciri tarafından işlenen toplam işlem miktarından biraz daha yüksek görünüyor.

Token’ın günlük aktif kullanıcı sayısı (DAU) da geçtiğimiz hafta içinde artış gösterdi. Son üç gün içinde yaklaşık 15.000 kullanıcı token ile etkileşime girdi.

Günlük aktif kullanıcılar, bir dApp veya kripto para birimiyle ilişkili kullanıcı etkinliğini izlemek için kullanılan bir ölçüdür. Değer ne kadar yüksek olursa, piyasada tokena olan ilgi de o kadar fazla olur.

Koinfinans.com olarak bildidiğimiz üzere bu haber yazıldığı sırada 103.759’dan fazla cüzdan adresi, Solscan’dan alınan verilere göre 25 Aralık 2022’den bu yana %99,9 artış gösteren bir rakam olan BONK tokenlerini elinde tutuyor.

Kaynak : Decrypt


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.