Nisan 1, 2023

Büyük İşlemler %479 Arttı: Bu Meme Coin’de Balinalar Geri Mi Dönüyor?


Shiba Inu, son dönemde kripto para piyasasında oldukça popüler hale geldi. Meme coin olarak adlandırılan Shiba Inu, ismini Japon köpek ırkından alıyor. Son zamanlarda Shiba Inu’ya olan ilginin artması, büyük yatırımcıların da dikkatini çekmiş durumda. IntoTheBlock gibi onchain analitik firmalarının verileri, Shiba Inu ağındaki büyük işlemlerin arttığını ve bu durumun balinaların yeniden harekete geçtiğinin bir göstergesi olabileceğini gösteriyor. Ayrıca, Shiba Inu’nun uzun vadeli sahiplerinin yüzdesinde de artış yaşandığı belirtiliyor. İşte detaylar.

IntoTheBlock verilerine göre, SHIB ağındaki büyük işlemler son 24 saatte %479 oranında artış gösterdi. Bu gelişme balinaların yeniden harekete geçtiğinin bir göstergesi olabilir.

Onchain analitik firması IntoTheBlock’a göre, son 24 saat içinde Shiba Inu ağındaki büyük işlemler %228.64’lük bir artışla 36.45 milyon dolara ulaştı. Büyük işlemler, 100.000 doların üzerinde olan alım veya satımları ifade eder. Bu ani artış, balinalar veya kurumsal yatırımcıların büyük miktarda alım veya satım yaptığına işaret ediyor olabilir.

Meme coin fiyatındaki bir hareket genellikle bu ölçütteki artışla birlikte gelir. Mart ayında %9,83’lük bir düşüş yaşayan Shiba Inu, Nisan ayına pozitif bir başlangıç yapmış gibi görünüyor.

Basın zamanında, Shiba Inu son 24 saatte %2.08 artışla 0.0000108 dolar seviyesinde işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saat içinde 191.834.290 SHIB takas edildi. Shiba Inu’nun 24 saatlik işlem hacmi de, basın zamanı itibariyle yaklaşık %22 arttı.

Meme Coin Mart Yakımları

Bilindiği üzere coin yakımı (coin burning), bir kripto para biriminin dolaşımdaki arzının bilinçli bir şekilde azaltılması işlemidir. Yakım işlemi, belirli bir süre boyunca toplanan kripto para birimlerinin belirli bir miktarının yok edilmesini içerir. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu işlem, belirli bir kripto para biriminin arzını azaltarak, diğer piyasa faktörlerine bağlı olarak fiyatını artırabilir veya istikrarlı tutabilir. Shiba Inu coin yakımı denildiğinde akla gelen ilk projelerden.

Güncel verilere göre Mart ayında 540 işlemle 6.782.788.547 SHIB token’ı yakıldı.

Bunların yanında geçtiğimiz ay SHIB’in uzun vadeli sahipleri, projenin başlangıcından bu yana en yüksek seviyeye yükseldi. IntoTheBlock verileri, “hodler” anlamına gelen bu uzun vadeli sahiplerin (coin’i bir yıldan uzun süredir elinde tutanların) yüzdesini %67 olarak belirledi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?