Şubat 10, 2023

Meme Coin Yakımları Devam Ediyor: 5,1 Trilyon Token Yakıldı!

Floki Inu ekibi dün attığı bir tweet‘te hem BNB Smart Chain’de hem de Ethereum’da yer alan iki cüzdana 5,1 trilyon token gönderdiğini belirtti. Bu token’lar yakılarak arzdan tamamen çıktı.

BSC Scan’den alınan verilere göre ekip, BNB Chain tabanlı köprü sözleşmesinden ölü bir adrese 52,52 milyon dolar değerinde toplam 2.260.003.686.908 (2,26 trilyon) FLOKI gönderildi. Aynı şekilde, Floki Inu da Ethereum ağındaki ölü bir cüzdana 66,11 milyon dolar değerinde 2.844.738.025.323.620857557 (2,84 trilyon) token gönderildi.

12 Altcoin'den Büyük Listeleme Duyurusu Geldi!

FLOKI, yakma işlemi sırasında yakılan token’ların 124 milyon dolar değerinde olduğunu ve bu işlemin kripto sektöründeki en önemli yakma işlemlerinden biri olduğunu iddia ediyor.

Özellikle, son yakma işlemi Floki DAO’nun 4,97 trilyon token yakma ve işlem vergisini %0,3’e düşürme kararı almasının ardından gerçekleşti. Floki Inu, işlem vergisinin düşürülmesini 3 Şubat’ta gerçekleştirirken, token yakma işlemini 9 Şubat için planladı. Ekip başlangıçta 4.97 trilyon token yakmayı planlamış olsa da, dün yakılan token sayısı 5.1 trilyona çıkarıldı.

Floki Inu Ana Çapraz Zincir Köprüsünü Devre Dışı Bıraktı

Bu arada Floki Inu da ana köprüsünü devre dışı bıraktığını doğruladı. Köprünün, kullanıcıların FLOKI tokenlerini BNB Chain’den Ethereum ağına taşımalarına ve bunun tersini yapmalarına yardımcı olması dikkat çekti.

Çapraz zinciri devre dışı bırakma kararı DeFi alanını da sarsan saldırılardan sonra alındı. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere geçtiğimiz son iki yılda çalınan toplam miktar 2,5 milyar doların üzerinde.

 

Kaynak : The Crypto Basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?