Şubat 9, 2024

Meme Coin Topluluğundan Yakım Çılgınlığı: Fiyattaki Yükseliş Beklentieleri Arttırdı!

En güçlü ikinci meme coin olmasıyla ve güçlü topluluğa sahip olmasıyla ön plana çıkan Shiba Inu, günlük yakım oranında güçlü bir artış kaydetti.

Shibburn verilerine göre topluluk son 24 saatte 7,64 milyon SHIB token yakarak yakım oranını %191 oranında arttırmayı başardı. Fiyat ise aynı işlem saatlerinde yükseliş kaydederek olumlu bir tepki verdi.

Shibburn tarafından açıklanan verilere göre, toplam 999,98 trilyon token arzına sahip olan Shiba Inu, şu an itibariyle 410,70 trilyon coin yakmış durumda. Son 24 saatte gerçekleştirilen yakımlarda iki cüzdanın etkisi de dikkat çeken detaylar arasında.

0xa9d1e08c7793af6…7fb81d3e43 cüzdan adresi geçtiğimiz günlerde 4,01 milyon Shiba Inu token’ı yakım cüzdanına taşırken, 0xa9d1e08c7793af6…7fb81d3e43 adresi 3,60 milyon SHIB yakarak oranı güçlü bir şekilde arttırdı. Ölü cüzdanlara yapılan transfer, piyasada dolaşan token sayısını azaltarak token arzını düşürmektedir. Bu da yatırımcı duyarlılığını arttırmaya yardımcı olan en önemli gelişmelerden birisi olarak da biliniyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Katman-2 ağı Shibarium, yazı yazıldığı sırada toplam 340,57 milyon işlem gerçekleştirerek ağdaki hareketliliğin arttığını gösterdi. Buna ek olarak, LSD (Liquid Staking Derivative) K9 Finance’in son entegrasyonu kripto piyasası meraklılarının ilgisini çekmiş görünüyor.

Marswap’ın (Shiba Inu’nun L2 Shibarium’unda yer alan bir DEX) Shibarium’daki hizmetlerini genişletme planları da Ethereum tabanlı meme parasının işaretlediği son adım fırtınasına eşlik ederek token için piyasa iyimserliğini artırdı.

Shiba Inu Fiyatı Oldukça Hareketli

Shiba Inu fiyatı, son 24 saatte %2,75’lik bir artış kaydetti ve şu anda 0.000009317 dolardanişlem görüyor. Ayrıca, işlem hacmi ve piyasa değeri sırasıyla %74,47 ve %2,72’lik bir artış kaydetti.

Topluluğun yakımlara devam etmesindeki en önemli motivasyon, bugünkü yükselişte görüldüğü gibi SHIB tokenomiğini yükseltme çabasına bağlanıyor. Son olarak, topluluğun son gelişmeleri SHIB fiyat pompasına ek olarak yardımcı olmuş gibi görünüyor.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?