Eylül 15, 2023

Meme Coin Topluluğudan Milyonluk Yakımlar Gelmeye Devam Ediyor: Bu Hamle Fiyatı Yükseltebilecek Mi?


Son güncellenme : 16.09.2023 - 12:22

Shiba Inu ordusu, en sevdiği meme coin’in fiyatının yükselmesine yardımcı olmak için elinden geleni yapmaya devam ediyor. SHIB topluluğunun bunu yapabilmesinin tek yolu SHIB satın almaya ve yakmaya devam etmektir. Böylece bu meme coin’e talep arttırmaktır.

Son 24 saat içinde, SHIB ordusunun ortak çabaları yaklaşık 50 milyon Shiba Inu’nun yakılmasına yol açtı. Bu arada, SHIB yakımlarına katkıda bulunmuş olabilecek Shibarium‘da bir kilometre taşına ulaşıldı.

Shibburn tarafından yayınlanan X gönderisi, son 24 saat içinde toplam 44.049.556 SHIB token’ının yakıldığını söylüyor. Bu miktarda SHIB’in yakılması sekiz işlem gerektirdi.

Bu durum Shiba Inu‘nun yakım oranını %11,43 oranında artırdı. Aynı veri kaynağına göre bu oran, Shibburn’ün Perşembe günü %62,66’lık bir artış göstermesinden yaklaşık altı kat daha düşük.

Shibarium Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaştı

13 Eylül’de, Katman-2 çözümü Shibarium, günlük işlem sayısının şaşırtıcı bir şekilde 200.000’e yükseldi. Bu nedenle yeni bir yardımcı kilometre taşına ulaşmayı başardı. Ertesi gün bu zirveyi geride bıraktı. Günlük transfer sayısı 183.840’a düştü. Toplam işlem sayısı şimdiye kadar 2.600.000’in üzerine çıktı.

Bone Shibaswap (BONE) token, Shibarium’da bir gaz token olarak hizmet veriyor. Ek olarak üzerindeki tüm işlemleri besliyor. İşlemler için ödenen BONE’un bir kısmı SHIB geliştiricileri tarafından bir kenara ayrılır. Daha sonra miktarı belirli bir seviyeye ulaştığında bu BONE Shiba Inu’ya dönüştürülerek yakılır. Shibarium’un lansmanı henüz hazırlık aşamasındayken, SHIB topluluğu, Katman-2 çözümü başlatıldığında aylık olarak trilyonlarca Shiba Inu’nun yakılacağı beklentilerini paylaşan tweetler attı.

Şimdi, Shibarium’u kullanmaya başlayan daha fazla proje, SHIB yakımları için daha iyi. Çünkü bu blok zincirinde daha fazla proje daha fazla işlem yapılacağı anlamına geliyor. Bu da daha fazla ücret ve dolayısıyla sonunda sonsuza kadar harcanamaz cüzdanlara gönderilecek daha fazla SHIB coini anlamına geliyor.

Geçtiğimiz 24 saat içinde, piyasa değerine göre en büyük ikinci meme coin olan SHIB %3,20’lik bir artış gösterdi. Bununla birlikte, küçük bir fiyat düşüşü izledi. Şimdi bu meme coinin fiyatındaki genel artış% 1.87’yi oluşturuyor. SHIB bu haber yazıldığı sırada 0,00000736 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?