Mart 26, 2024

Meme Coin Piyasasına Damga Vuran Varlık %4793 Artarak Yatırımcılarını Zengin Etti!


Piyasada yeni yeni adım atmaya başlayan CatCoin fiyatı bir ay içinde %4793 artarak piyasayı adeta domine etti. Bu fiyat artışından sonra en çok kazandıran meme coinlerden biri haline geldi. Varlık yıllık bazda %11.000’den fazla arttı. Peki bu yükselişin nedeni ne ve varlık nasıl bir anda bu kadar çok güçlendi?

Çoğu kişinin bildiği gibi, Dogecoin, Shiba Inu, Floki Inu ve diğerleri gibi köpek temalı meme coin’ler piyasanın baskın varlıkları arasında yer alıyor. Kedi temalı bir kripto para birimi olan CatCoin ise meme olayı farklı bir “hayvan” ile yaklaşmayı tercih etti. Öte yandan varlık deflasyonist bir token’dır, yani token’ın toplam arzı zamanla azalmaya devam ediyor. Yazım sırasında, tokenin toplam 50.000T CAT arzı bulunurken, tüm arz dolaşımda yer alıyordu.

CatCoin fiyatı bir günde %75’lik bir artışın ardından şu anda 0,000000001295 dolardan işlem görüyor. Fiyat artışına rağmen, token’ın piyasa değerinde düne göre bir değişiklik gözlemlenmiyor. Sadece bir günde %20,02’lik bir artışla 64 milyon dolarlık bir işlem hacmi kaydetti.

catcoin nedir ve nasıl bir anda yükseldi

Bu önemli tepe fiyat, 23 Mart’ta, değer sadece 0,7 milyon dolarlık işlem hacmiyle 0,0000000015 dolarda oluşmaya başladı.

CatCoin bu ay boyunca etkileyici bir performans sergiledi. Token için son artış, 2023 yılının Ağustos ayında gerçekleşti ve burada 0,000000000044 dolarlık önceki ATH yüksek rekorunu kırılması anlamına geliyor.

Catcoin Fiyatının Yükselmesinin En Önemli Nedenleri

Düşük performansı nedeniyle CatCoin’in piyasadaki rolü sınırlıydı. Fiyattaki sıçramayla birlikte, token yatırımcıların dikkatini çekti.

Varlığın diğer meme coin‘lerden farklı olması onu daha da ilgi çekici kılmakta. Token, DAO (Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon) altında tutulmakta ve eşler arası mimariyi takip etmektedir. Burada, kuruluş veya herhangi bir üçüncü taraf yerine topluluk token hakkında karar verir.

Bu özellikler son dalgalanmada vurgulanarak token için talep oluşturmuştur. CatCoin ekibinin de son birkaç gün içinde takipçileriyle birlikte X’e aktif olarak katıldığı ve yayınladığı görüldü ve bu da trend kripto para birimlerinde yer almalarına yol açtı.

Hype 23 Mart’ta başladı ve şimdi bile devam ediyor. Her şey, iki şanslı kazananın CatCoin ekibi tarafından rastgele seçildiği 300 milyarlık CAT token çekilişi ile başladı. Hediye gönderisi 76.000 kişiye ve binlerce paylaşım ve yoruma ulaştı.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?