Şubat 15, 2023

Meme Coin Geliştiricisi Güncelleme Hazır Dedi Yakım Oranı %139 Yükseldi

ShibBurn verilerine göre, meme coin yakım oranı son 24 saatte %139 oranında yükseldi. Son 24 saatte SHIB ordusunun ortak çabalarıyla toplam 15 milyon meme coin ölü-kullanılmayan cüzdanlara gönderildi. Bunların yanında, en büyük ikinci meme coin olan Shiba Inu, en iyi Ethereum balinalarıyla yeni bir dönüm noktasına ulaştı ve SHIB’in baş geliştiricisi, Shibarium’un nihayet hazır olduğunu duyurdu. Detaylar haberimizde.

Yakım oranı %140 arttı ama yeterli değil

Yakım oranındaki artış önemli olsa da, artışın arkasındaki neden biraz hayal kırıklığı yaratabilir. Yakım oranındaki artışın nedeni, 14 Şubat’ta yakılan Shiba Inu token’larının sayısının 15 Şubat’ta yakılan miktardan önemli ölçüde düşük olmasıdır. Yani, artış çok sayıda SHIB’in yakılmasından değil, bir gün önce çok az sayıda token’ın yakılmasından kaynaklanıyor.

Meme coin Shiba Inu yakım oranı artışı

Dahası geçen hafta, SHIB ordusu yalnızca 102.145.155 meme coin’i dolaşımdan çıkarmayı başardı. Ancak önceki dönemlerde, yüz milyonlarca meme coin haftalık değil yalnızca 24 saatlik bir süre içinde dolaşımdan kaldırılıyordu.

Shib yakımları geçen Eylül ayından bu yana azalmaya başladı ve önceden günlük 100 milyon veya 200 milyon yakım gerçekleşirken şimdi bu sayısı 20 milyon ila 8 milyon SHIB’e düştü.

SHIB, HFT’yi geride bıraktı

WhaleStats cüzdan takipçisi, meme coin hakkında ilginç bir gelişmeyi paylaştı. Verilere göre SHIB, HFT’yi Ethereum sahibi en büyük 100 balina arasında en çok işlem gören kripto varlığı konumundan uzaklaştırdı. Bu balinalar artık toplamda 660.137.596 dolar değerinde SHIB’e sahipler.

“Shibarium hazır”: Shytoshi Kusama

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Salı günü, önde gelen Shiba Inu geliştiricisi Shytoshi Kusama, Shibarium Telegram kanalında Layer-2 çözümünün hazır olduğunu duyurdu.

Shiba meme coin telegram bildirimi

“Shibarium hazır” ifadelerini kullandı. Ancak önde gelen geliştirici yakın zamanda babasını kaybettiği için lansman ertelenecek. Kusama topluluktan bu konuda anlayış beklediğini de söyledi. Beta sürümü yayınlanmadan önce, lider SHIB geliştiricisi dünyaya Shibarium’u anlatmak için birkaç Medium makalesi yayınlayacak.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?