Mart 2, 2024

Meme Coin Fiyatı %70 Fırlarken Robinhood Borsasına 3 Trilyonluk Transfer Yapıldı: İşte Yaşananlar!

Kripto takip platformu Whale Alert, son 24 saat içinde etkileyici bir Shiba Inu (SHIB) işlemi kaydetti. Bilinmeyen bir cüzdandan yaklaşık 50 milyon dolar değerinde 3 trilyon SHIB token, Robinhood’un adresine transfer edildi.

Whale Alert, “Bilinmeyen bir cüzdandan bilinmeyen bir cüzdana 3,023,255,579,400 SHIB (49,933,096 dolar) aktarıldı” şeklinde bildirimde bulundu. Robinhood’un SHIB satın alması, token’ın son 24 saat içinde %70’in üzerinde bir artış göstermesiyle denk geldi. Bugünün erken saatlerinde 0,00002888 dolar seviyesine ulaşan SHIB, diğer büyük kripto para birimlerinden, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’den daha iyi bir performans sergiledi. Ek olarak piyasa değeri sıralamasında 11. sıraya yükselerek 12,8 milyar doların üzerinde bir değere ulaştı.

Bu haber yazıldığı sırada SHIB, son 24 saatte %62,20 artışla 0,00002149 dolara yükseldi. Coingecko verilerine göre, meme coin şu anda %129 artışla Ekim 2021’den bu yana en iyi haftalık kapanışını yapmaya hazırlanıyor.

Shiba Inu’nun değeri son 24 saat içinde yaklaşık %70 artarken, on-chain analiz platformu Spot On Chain, son üç gün boyunca yaşanan on-chain olayları raporlayarak fiyat artışını tetikledi. Analize göre, SHIB’in fiyat artışına katkıda bulunabilecek üç olayı vurguluyor. İlk olarak, “akıllı bir yatırımcı” yükselişten iki gün önce Binance’ten şu anda 1,51 milyon dolar değerinde 75,91 milyar SHIB satın aldı. Bu yatırımcı, Shiba Inu alımından 614.000 doların üzerinde kar elde etti.

İkinci olarak, MakerDAO’nun kurucu ortağı Rune’un, ilk defa 100.000 USDC ile 7,41 milyar SHIB satın aldığı ve bu işlemde yaklaşık 47,1 milyar dolar kazandığı rapor edildi. Üçüncü olarak, UPbit isimli bir cüzdanın son 24 saat içinde 42,3 milyon dolar değerinde 2,13 trilyon SHIB biriktirdiği belirtildi. Şu an bu cüzdan, 247 milyon dolar değerindeki 12,45 trilyon SHIB ile SHIB’in en büyük yedinci cüzdanı konumunda.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?