Şubat 18, 2023

Meme Coin Büyüyor, Shiba Inu’yu Geride Bıraktı!


Son güncellenme : 20.02.2023 - 11:03

Stake edilen tokenların da dahil edilmesiyle BabyDogeSwap TVL değeri şu anda ShibaSwap’inkinden %118 daha yüksek.

BabyDoge projesinin yerel merkezi olmayan borsası (DEX) BabyDogeSwap, kilitlenen toplam değer (TVL) bakımından Shiba Inu’nun DEX’i ShibaSwap’i geride bıraktı. Bu gelişme, BabyDoge topluluğunun projenin benimsenmesini teşvik etmek için uyguladığı çabanın somut bir göstergesi.

BabyDoge Twitter hesabı ilk olarak merkezi olmayan borsaları karşılaştırmanın dikkate değer başarısına dikkat çekti. DefiLlama’dan alınan veriler, BabyDogeSwap’in TVL’sinin (stake edilmiş tokenlar da dahil olmak üzere) 87,34 milyon dolar olduğunu ve bu rakamın ShibaSwap’in 34,47 milyon dolar olan TVL’sinden çok daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Rakamlar elbette anlık olarak değişebilmekte ancak BabyDogeSwap hala iyi bir performans göstermeye çalışıyor. Son veriler ShibaSwap’in şu anda 35,58 milyon dolarlık TVL değeriyle hafif bir artış gösterdiğini ortaya koyuyor. Bu arada, BabyDogeSwap şu anda ShibaSwap’in mevcut değerinden %118 daha yüksek olan 77,55 milyon dolarlık TVL’ye sahip.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere BabyDogeSwap’in TVL’sinin, projenin 17,96 milyon dolar tutarındaki stake edilmiş tokenlarını da içerdiğini belirtmek gerekir. Bununla birlikte, stake edilmiş tokenlar hariç tutulduğunda bile BabyDogeSwap, 59,75 milyon dolarlık düzeltilmiş TVL ile ShibaSwap’ın önünde yer almaktadır.

Öte yandan DappRadar verileri BabyDogeSwap’in dApp sıralamasındaki istikrarlı artışını ortaya koyuyor. Borsa şu anda DappRadar tarafından değerlendirilen 13.558 dApp arasında 138. sırada yer alıyor. Ayrıca, 3.068 uygulama arasından en önde gelen DeFi uygulamaları arasında 38. sırada yer alıyor. Projenin benzersiz aktif cüzdanları (UAW) da geçtiğimiz ay %186 oranında arttı.

Bu arada, her iki borsanın TVL’lerine ilişkin veriler, Temmuz 2021’den bu yana ShibaSwap’in TVL’sinde büyük bir düşüş olduğunu gösteriyor. Buna karşılık, BabyDogeSwap’in TVL’sinde borsanın geçtiğimiz Ekim ayında faaliyete geçmesinden bu yana kademeli bir artış gözlemlenebiliyor.

Kaynak : The Crypto Basic

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?