Mart 22, 2024

Meme Coin Bu Hamlesiyle Ortalığı Kasıp Kavurdu: Dev Ralli ile Bir Anda İlgilerin Odağına Girdi

Shibarium’da yeni lansmanı yapılan bir meme coin olan Sol Killer (DAMN), her işlemde BONE ‘u yakmak için özel bir mekanizma ile likidite havuzunu (LP) yaktı.

Token yakımı, bir varlığın arzını azaltarak ve artan talep ile birleştiğinde değerini artırarak bir projeye destek olabilir. DAMN’ın geliştirici ekibi, bunun önemini anlamış ve yatırımcıların ilgisini çekmeye yönelik detaylı bir yakım kampanyası yürütmüştür.

DAMN, Shibarium’da faaliyet gösteren merkezi olmayan bir borsa olan Woofswap tarafından tanıtıldı. Halka arz edilmesinin ardından kısa bir sürede büyük ilgi gören token, 24 saat içinde %39’luk bir artışla DEXTools’ta en çok kazananlar arasında yer aldı.

DAMN Her Shibarium İşleminde BONE Yakıyor

Erken başarıya ulaşmanın tam ortasında, projenin arkasındaki ekip, daha fazla talep çekmek için önlemler almaya devam etti ve bu kapsamda likidite havuzunu yakma kararı aldı. Woofswap, yakın zamanda yayınladığı bir gönderide, ekibin likidite havuzunu başarıyla yakarak LP’yi azalttığını doğruladı.

Anıtsal yakım işleminden sonra, Woofswap, halkın yakma işlemiyle ilgili bilgileri bulabileceği adresi paylaştı. Shibariumscan’den alınan verilere göre, proje her iki tokenı da yakmaya devam ettiği için adresin hem DAMN hem de BONE içerdiği doğrulanmıştır.

Bir ağ katılımcısının DAMN ile gerçekleştirdiği her işlem, hem DAMN hem de BONE’u yakarak her iki tokenin de deflasyonist eğilimine katkıda bulunmaktadır. Shibariumscan verilerine göre, proje şu anda sadece birkaç gün içinde 35,5 milyon DAMN ve 3.179 BONE token’ı yakmıştır.

Ancak, bazı topluluk üyeleri Etherscan verilerinin yakılan BONE token’larını yansıtmadığına dikkat çekti. Shiba Inu savunucusu ve kripto YouTuber Randomartz, bu durumun nedeninin projenin bu BONE yakma işlemlerini Shibarium katman-2 üzerinde gerçekleştirmesi olduğunu açıkladı.

Özellikle, ağ katılımcıları Ethereum’dan (katman-1) bir Shibarium’a (katman-2) köprü kurduklarında, Shibarium’da tokenlara eşdeğer sarılı bir BONE formu oluşturulur ve ardından Ethereum’daki gerçek BONE’u köprü sözleşmesinde saklanır. Shibarium’daki BONE’un artık yakılmış olması nedeniyle, köprüdeki tokenlar sonsuza kadar kilitli kalır.

Woofswap’in Shiba Inu’ya Katkıları

DAMN’in arkasındaki ekip olan Woofswap’in çabaları hakkında konuşan içerik pazarlama uzmanı Lucie, ağın toplam işlem sayısının kısa süre önce 412 milyon sınırını aşması nedeniyle Shibarium işlemlerindeki artışa katkıda bulunduklarını belirtti.

Lucie’ye göre, Woofswap’un Gate.io’nun Shibarium’u desteklemesinde etkili olduğu belirtiliyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Gate.io’nun Ocak ayında Shibarium’u entegre ettiği ve ağ katılımcılarının BONE’u Shibarium’a kolayca aktarabildiği bildirildi.

Lucie ayrıca Woofswap’in artık ağ katılımcılarını Shibarium’a bağlamak için DAMN’ı kullandığını belirtti. Pazarlama uzmanı, ekibin BONE ve DAMN’ı yakım çabalarını takdir etti.

Kaynak : The Crypto Basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?