Mart 17, 2024

Meme Coin Book of Memes (BOME) Fiyatının Yaklaşık 20 Kat Artmasının En Önemli Nedenleri

Yeni Solana tabanlı meme coin olan Book of Meme (BOME) bir anda patlayıcı olarak piyasaya çıktı. Sadece 48 saat içinde BOME’un meteorik yükselişi kripto dünyasının ilgisi odağına geçti.

Peki bu fiyatında patlama neden yaşandı işte bazı olaylar.

Book of Memes – Solana Tabanlı Yeni Meme Coin

Book of Meme, Solana blok zincirinde başlatılan meme coin arenasına en son giren ürün olduğu aktarılıyor. BOME, kullanıcılara merkezi olmayan depolamanın yanı sıra mem ve ticaret seçeneklerinin bir karışımını sunduğu için benzersizdir.

Book of Meme’in Dikkat Çekici Yükselişi ve Neden?

Nelly’nin 10 Mart 2024’te piyasaya sürdüğü meme coin Book of Meme, değerinde %420’lik kayda değer bir artışa tanık oldu ve fiyatını 0,02255 dolara fırlattı. Piyasa değeri 1.230.304.731 dolar olan BOME, yalnızca iki gün içinde Coinmarketcap’te hızla 81. sıraya yükselerek milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı.

Meme coin BOME’un işlem hacmi son 24 saatte %280 artışla 3.448.195.869 dolar’a yükseldi. Analistler, bu artışın ana temeli olarak meme coin’i çevreleyen hararetli heyecandan kaynaklandığına inanıyor. Büyük balina işlemleri, yakın zamanda gerçekleşen 335.768,03 dolar değerindeki 25.828.310,48 BOME token satışı gibi BOME’nin fiyat artışını önemli ölçüde körüklediği aktarılıyor.

Son zamanların popüler meme coini Book of Meme tokenları, lansmanından önce bile başarılı bir ön satış elde etti. Book of Memes’in ön satışında 10.131 SOL toplandı ve özellikle Çin ve Birleşik Krallık’tan gelen yaygın yatırımcı ilgisini gösterdi.

Popüler dogwifhat meme coin’den kar etme fırsatını kaçıran birçok kripto üyesinin, başka bir potansiyel meme coin’i kaçırmak istemediğine inanıyoruz. Böylece, FOMO aşırı satışlara ve %2000’lik bir artışa yol açıyor.

İkinci olası neden ise Binance ve Bybit listeleme duyuruları –

En popüler kripto borsalarından ikisi olan Binance ve Bybit, Book of Meme (BOME) tokenlerinin listelendiğini duyurdu. Binance, BOME içeren vadeli işlemlere izin vererek yatırım yollarını genişletiyor. Öte yandan Bybit, BOME’yi spot piyasasında listeleyerek doğrudan token ticaretine olanak sağlıyor.

Binance’in listelemesi güvenilirliği artırırken, Bybit’in spot ticareti likiditeyi ve erişilebilirliği geliştiriyor.

Book of Meme’nin fiyat yükselişi son 24 saat içinde %280 artışla 3.448.195.869 dolar’a ulaşarak meme coin’i çevreleyen piyasadaki heyecanı temsil ettiği aktarılıyor. Benzeri görülmemiş yükselişi ve yaygın ilgisiyle BOME, piyasada önemli bir oyuncu olarak kendini sağlam bir şekilde kanıtladı ve dünya çapındaki yatırımcılar arasında merak ve ilgi uyandırdı. Fakat meme coinlerin fiyatları çok oynaktır ve yatırımlarınızın kaybına sebep olabilecek varlıklardır, herhangi bir işlem yapmadan önce detaylı araştırmalarınızı yapınız.

Kaynak : coinpedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?