Mart 15, 2024

Meme Coin Balinasının Şaşırtan Hamle: Bu Hareketi Spekülasyonlara Yol Açtı, İşte Olanlar!

İzleme platformu Whale Alert, beklenmedik bir şekilde, popüler meme coin Dogecoin ‘i (DOGE) içeren önemli bir işlem kaydetti.

Anonim bir balina, ABD merkezli popüler broker Robinhood’a yaklaşık 14,12 milyon dolar değerinde 86 milyon DOGE’u hızlı bir şekilde boşalttı. Bu şaşırtıcı eylem DOGE piyasasında, özellikle de fiyatta dalgalara neden oldu.

Yalnızca “DF8j” adresiyle tanımlanan göndericinin büyük ölçekli işlem geçmişi var. En son işlemler daha öncekilerle tutarlı. Büyük satışa rağmen, balinanın cüzdanında hala yaklaşık 645.242 dolar değerinde dört milyon DOGE bulunuyor.

Dogecoin (DOGE) Fiyat Durumu

Eş zamanlı olarak, DOGE’nin değeri bugünkü işlem seansı boyunca düştü. DOGE, ticaretin başlamasından bu yana değerinin %8,8’ini kaybetti ve düşüş zaman zaman %10’u aştı. Bu düşüş, başta uzun pozisyonlar olmak üzere 2,26 milyon dolardan fazla değere sahip varlıkların kapanmaya zorlanmasıyla önemli likidasyonlarla sonuçlandı.

DOGE şu anda 0,161 dolardan işlem görüyor ve yaklaşık 23 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Düşüş eğilimine rağmen, ticaret hacmi dünkü seviyelerin %28 üzerinde güçlü kalmaya devam ediyor. DOGE, 5,15 milyar doları aşan işlem cirosuyla hacim bakımından yedinci en büyük kripto para birimi konumunda.

Normal yatırımcılar agresif bir şekilde DOGE satın alırken ve uzun vadeli bahislere girerken, bu gizemli balinaların davranışı çarpıcı bir tezat oluşturdu. Bu büyük satışın daha önemli bir trendin parçası mı yoksa tek bir önemli yatırımcının tercihi mi olduğunun açıklığa kavuşturulması gerekiyor. Dogecoin piyasasındaki bu beklenmedik ve kayda değer dalgalanmanın tam önemini yalnızca zaman gösterecek.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?