Eylül 1, 2023

Meme Coin Balinasından Topluluğa Şaşkına Çevirecek Hamle: 4,64 Trilyon’luk Transfer!


Gizemli bir Shiba Inu balinası, etherscan’dan alınan verilere göre, açıklanmayan iki cüzdan arasında 4,64 trilyon SHIB token’ını, yani yaklaşık 38 milyon doları taşıyarak topluluğu şaşkına çevirdi.

Bu hareketlilik, Shiba Inu’nun katman-2 ölçeklendirme çözümü Shibarium’un yeniden başlatılması sırasında gerçekleşti. Bu gelişmenin ardından, Shibarium explorer’dan alınan veriler Shibarium kullanan adreslerin 634.479’a yükseldiğini gösteriyor.

  • Bu arada, ağın 23 Ağustos’ta düşük sayıda işlem görmesinin ardından son zamanlarda Shibarium‘un işlemlerinde bir artış gözlemlendi.
  • Ancak 31 Ağustos itibariyle günlük işlem sayısı yalnızca sekiz gün sonra artarak 93.315’e ulaştı. Bu artış, Shibarium ağında gerçekleştirilen toplam işlem sayısını 698.642’ye çıkardı.
  • Dahası, ilginç bir şekilde, sadece son 24 saat içinde 52 milyondan fazla SHIB tokenı yakıldı.
  • Token yakma işlemi, mevcut dolaşımdaki arzı etkili bir şekilde azaltarak kalan coinlerin değerinin artmasına yardımcı olmaktadır.
  • Shiba Inu topluluğu ve daha geniş kripto dünyası bu olayları izlemeye devam ederken, bu gelişmelerin SHIB’nin değeri ve benimsenmesi üzerindeki etkisi görülmeye devam ediyor.
  • CoinGecko’nun verilerine göre, SHIB’i 24 saatlik 133.299.787 dolar işlem hacmiyle %3,2 düşüşle 0,00000796 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : CryptoPotato

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?