Mart 19, 2024

Meme Coin Balinasından Şaşırtan Hamle: Bu Hareketiyle Topluluğun Radarına Girdi!

Kripto para piyasası, son birkaç gündür yatırımcıların kâr elde etmesiyle birlikte düşüşe geçti. Bu dikkat çekici hamlelerden birinde, blok zinciri verileri, sadece iki ay içinde kripto para ticaretinden 23,5 milyon dolar kadar kazanç sağlayabilecek bir Shiba Inu balinası tespit etti.

Veriler, balinanın 8 Ocak’ta SHIB biriktirmeye başladığını gösteriyor. O tarihte Shiba Inu’nun fiyatı 0,000009 dolar civarındaydı. Ek olarak balina Binance ve Gate.io’dan 1,44 trilyon SHIB tokenı alıp çekmişti.

Shiba Inu

Bu büyük alım çılgınlığının ardından SHIB, fiyatın patladığı 28 Şubat’a kadar balinanın giriş fiyatı seviyesinde işlem görmeye devam etti. Shiba Inu, 5 Mart’taki zirvesinde 0,000045 dolara kadar yükseldi. Bu nedenle balinaya önemli miktarda kâr bıraktı.

Bu arada, 7 Şubat’ta, Shiba Inu hala 0,00009 dolar civarındayken, balina portföyünü karıştırarak SHIB varlıklarının 500 milyarını Gate.io’ya taşıdı ve Binance’ten 200 milyar token ekledi. Son olarak, 27 Şubat’ta, SHIB’in koşusu başlamadan hemen önce adreslere 100 milyar token ekledi.

Shiba Inu Balinası Kâr Elde Ediyor

Söz konusu akıllı balina, SHIB’e 0,000045 dolarlık zirve dahil olmak üzere son dönemdeki koşusu boyunca elinde tuttu. Ancak, varlıklarından kâr elde etmeye başlamaları dört gün öncesine, yani 15 Mart’a kadar gerçekleşmedi.

Trader, yaklaşık 241 milyar Shiba Inu tokenını Binance’e taşıdı. SHIB’in o gün ortalama 0,000029 dolardan işlem görmesiyle, satıştan 6 milyon dolara kadar kâr elde etmiş olabilir.

Ek olarak, trader Gate.io’ya 1 trilyon SHIB (29 milyon dolar değerinde) yatırarak toplam satış değerini 1,24 trilyon SHIB‘e (yaklaşık 35 milyon dolar) çıkardı. Adres hesabını boşaltmış olup, şu anda yalnızca 637 dolar değerinde ETH tutmaktadır.

SHIB sahiplerinin fiyat hareketinde potansiyel bir düşüşe karşı dikkatli olması gerekmektedir. O zamandan bu yana, kripto para biriminin fiyatı %20’nin üzerinde düşerek yaklaşık 0,00002465 dolardan işlem gördü.

Kaynak : The Crypto Basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?