Nisan 19, 2024

Meme Coin Balinası WIF ve BODEN’ı Satarak O Coin’den Milyon Dolarlık Aldı!


Kripto para dünyasının hareketli ortamında, meme coin piyasası son zamanlarda büyük bir ilgi odağı olmayı başardı, özellikle bu yıl Dogecoin ve Shiba Inu gibi köklü isimlerin yanı sıra WIF ve BODEN gibi başarılı projeler bu ilginin artmasındaki asıl neden. Ancak, son gelişmeler, önde gelen bir balinanın dikkatleri yeni bir oyuncuya çektiğini gösteriyor: PUPS (Ordinals).

Son zamanlarda, meme coin’leri çevreleyen trend devam ederken, önemli bir kripto topluluğu üyesinin dikkat çeken bir hamle gerçekleşti. Lookonchain’in son raporuna göre, bir balina, en eski blok zinciri platformu üzerine inşa edilmiş olan PUPS adlı meme coin projesine stratejik bir geçiş yaptı.

Özellikle, bu balinanın PUPS’a doğru yaptığı bu hamle, varlığa olan güvenin arttığını gösteriyor, çünkü balina önemli miktarda BODEN ve WIF’i satarak bu geçişi yaptı. Bu hareket, piyasa katılımcıları arasında yatırımcıların odak noktasında potansiyel bir değişim olduğu yönünde spekülasyonlara yol açtı.

Bu işlemde, balinanın yaklaşık olarak 2.88 milyon dolarlık 54,161 PUPS elde etmek için 1.8 milyon dolarlık BODEN (yaklaşık 1.15 milyon dolar değerinde) ve 1.05 milyon dolarlık WIF (yaklaşık 2.63 milyon dolar değerinde) harcadığı tespit edildi. Balina, coin’i ortalama 70 dolarlık bir fiyattan 11 Nisan’dan beri satın alıyor.

Özellikle, balina halen hem BODEN hem de WIF’te önemli varlıklara sahip, bu da meme coin alanında düşünülmüş bir çeşitlendirme stratejisi olduğunu gösteriyor. Balinanın portföyünde hala yaklaşık olarak 20 milyon BODEN’in değeri olan 16.4 milyon dolar ve yaklaşık olarak 2.22 milyon WIF’in değeri olan 6.1 milyon dolar bulunuyor.

PUPS Fiyatı Yükselirken Spekülasyonlar Artıyor

Bitcoin blok zincirindeki ilk meme coin olarak da bilinen PUPS, benzersiz özellikleri ve artan yatırımcı ilgisiyle dikkatleri üzerine topladı. İnovasyon ve topluluk katılımına odaklanan proje birtakım detaylarla öne çıkmayı başardı.

Buna ek olarak, trader Ansem gibi kripto para piyasasının önde gelenlerinden gelen onaylar, coin ile ilgili spekülasyonları daha da körükledi. Ansem’in yakın zamanda WIF’i PUPS ile karşılaştırması, meme coin alanında önemli bir yükseliş potansiyelinin altını çizerek merakı ve yatırım faaliyetini artırdı.

Bu arada, PUPS kripto para alanında dalgalar yaratmaya devam ederken, yatırımcılar ilerlemesini yakından izliyor ve uzun vadeli uygulanabilirliğini değerlendiriyor. Yukarıda bahsedilen balina gibi stratejik oyuncuların desteği ve önemli influencer’ların onaylarıyla PUPS, meme coin ekosisteminde farklı bir niş oluşturmaya hazır görünüyor.

Yazım itibariyle PUPS fiyatı %9,02 artışla 54,27 dolardan işlem görürken, işlem hacmi son 24 saatte %58,04 artışla 7,26 milyon dolar yükseldi. Özellikle, kripto son 24 saat içinde 107,22 dolarlık yüksek ve 38,10 dolarlık yüksek volatilite gösterdi.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?