Mart 1, 2024

Meme Coin Balinası Tercihini Bu Varlıklardan Yana Yaptı: Bu Olası Bir Yükselişin Habercisi Mi?

Blockchain analiz firması Lookonchain’in verilerine göre, önemli bir balina, elinde bulunan 1,97 trilyon PEPE coin ‘ini, toplam değeri 6,07 milyon dolar olan bir satışla bozdurarak 3,49 milyon dolarlık bir kâr elde etti. Bu fonlar daha sonra Shiba Inu (SHIB), Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND) ve Gala (GALA) dahil olmak üzere başka birkaç kripto para birimine yeniden yatırıldı.

Balinanın yeniden tahsis stratejisi, titizlikle hesaplanmış görünüyor ve gelişmekte olan ve yerleşik dijital para birimleri arasında dikkatlice dağılmış alımlar içeriyor. Özellikle, balina 893.000 dolar karşılığında 75,9 milyar SHIB, 1,07 milyon dolar değerinde 1,6 milyon MANA coin, 1,48 milyon dolar karşılığında 2,43 milyon SAND coin ve 1,46 milyon dolar maliyetle 36,88 milyon GALA satın aldı.

Bu eylem, büyük ölçekli yatırımcıların kripto alanında farklı varlıklara bahis yapma eğilimlerini yansıtır. Bu şekilde, her coinin sunabileceği farklı fırsatlardan yararlanabilirler. Bu yeniden tahsis, yatırımcıların yatırımlarını meme coin’lerden (sosyal medya trendlerinden ve topluluk desteğinden yararlanan) sanal dünyalara ve merkezi olmayan oyun ekosistemlerini destekleyen token’lara kadar çeşitli kripto para kategorilerine dağıtma yaklaşımını göstermektedir.

SHIB Fiyat Hareketi

Balina tarafından seçilen kripto para birimleri piyasada karışık bir performans sergiliyor. Orijinal fonların satıldığı PEPE’nin fiyatı %3,6 artarak 0,052738 dolara yükseldi. Balinanın portföyünde önemli bir yer tutan SHIB ise %11,3’lük bir düşüş yaşadı ve fiyatı 0,00001277 dolara geriledi. Kripto dünyasının sanal emlak ve oyun sektörlerinin merkezinde yer alan MANA ve SAND sırasıyla %12,7 ve %8,8 oranında arttı. Bu da yatırımcının yüksek büyüme potansiyeline sahip sektörlere odaklandığını gösteriyor. Oyunlarla ilgili bir başka token olan GALA ise %4,4 oranında artarak yatırımcının kripto para ekosisteminde hem yerleşik hem de gelişmekte olan pazar segmentlerine çeşitlendirilmiş bir yaklaşımını yansıttı.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?