Ekim 2, 2023

Meme Coin Balinaları Hareketleriyle Soru İşaretlerine Yol Açtı: İşte Nedeni!


Son güncellenme : 02.10.2023 - 21:48

Shiba Inu (SHIB) son zamanlardaki fiyat performansıyla gündemde. Verilere göre, SHIB’in şu anki fiyatı 0.00000755 dolar. Token yukarı yönlü bir seyir izlerken, 50 EMA’da önemli bir direnç seviyesine yaklaşıyor.

Bu durum, bazı balinaların varlıklarını elden çıkarıyor olabileceği yönünde spekülasyonlara yol açtı. Söz konusu işlem, 425 milyar SHIB token’ının bilinmeyen bir cüzdandan Coinbase’e aktarılmasını içeriyordu.

Her ne kadar 3,2 milyon dolar Shiba Inu‘nun genel likiditesini önemli ölçüde etkilemese de, bu durum soru işaretlerine yol açıyor. Bu, balinaların varlıklarını aktif olarak sattığı daha büyük bir eğilimin parçası mı?

Bu işlemin zamanlaması özellikle ilginç. Shiba Inu, daha geniş kripto para piyasasıyla birlikte yükseliyor. Ancak şu anda dirençle karşı karşıya. 50 EMA seviyesi, token’ın kısa vadeli fiyat hareketi için bir yap ya da boz noktası olarak hareket edebilir. Meme coin kırılamazsa, potansiyel olarak az önce tanık olduğumuz gibi balina satışları tarafından tetiklenen bir trendin tersine döndüğünü görebiliriz.

Dahası, SHIB için Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50 değerini aşarak yükseliş momentumuna işaret etti. Bununla birlikte, genel olarak düşük işlem hacmi, rallinin göründüğü kadar güçlü olmayabileceğini gösteriyor.

Özetle, 3,2 milyon dolarlık işlem Shiba Inu için bir likidite krizidir denemez. Ancak daha büyük bir eğilimin göstergesi olabilir. Özellikle SHIB kritik bir direnç seviyesine yaklaşırken, balinalar kar alıyor olabilir.

Trader’lar ve yatırımcılar, token’ın gelecekteki yörüngesini ölçmek için bu büyük işlemleri ve 50 EMA seviyesini yakından takip etmelidir. Mevcut piyasa dinamikleri göz önüne alındığında, Shiba Inu ve diğer değişken varlıklara dikkatle yaklaşmak çok önemlidir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmanız gerekmektedir.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?