Meme Coin Balinaları Harekete Geçti: 546 Milyar Token Binance’den Çekildi, Fiyat Nasıl Tepki Verdi?


On-chain analiz platformu Spotonchain’den alınan verilere göre, bir Shiba Inu balinası Binance borsasından yaklaşık 9,8 milyon dolar değerinde 546 milyar SHIB’lik büyük bir para çekme işlemi gerçekleştirdi. Spotonchain’e göre, yeni bir balina son saatlerde satın alma sırasında 4,93 milyon dolar değerinde 546 milyar SHIB çekti. Bu işlem zincir üzerindeki diğer kaynaklar tarafından da tespit edildi. Lookonchain, yeni bir cüzdanın son saatlerde Binance’ten 546,34 milyar SHIB çektiğini bildirdi.

Bu son hamle, son bir buçuk ay içinde Binance‘ten yapılan para çekme işlemlerine katıldı. Spotonchain’e göre, bazı balinalar söz konusu dönemde Binance’ten önemli miktarda SHIB çekimi yaptı. Son bir buçuk ay içinde, aralarında Tron’un kurucusu Justin Sun’ın da bulunduğu beş balina, Binance’ten mevcut fiyatlarla yaklaşık 25,2 milyon dolar değerinde 2,742 trilyon SHIB çekti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance’ten 546 milyar SHIB çekilmesinin nedeni bilinmiyor. Ancak bazı olası açıklamalar şunlar: balina SHIB’i başka bir borsaya veya cüzdana taşıyor olabilir ya da ödül kazanmak veya toplam arzı azaltmak için SHIB’i stake etmeye veya yakmaya hazırlanıyor olabilir. Bununla birlikte, bu balinalar tarafından Binance’ten yapılan daha büyük SHIB çekimleri için, varsayılan mantık basit görünüyor: Yatırımcılar Shiba Inu varlıklarının uzun vadeli değeri konusunda daha fazla yükselişe geçtikçe, daha fazla SHIB borsalardan, muhtemelen soğuk depolama cüzdanlarına taşındı.

Daha fazla trader ve yatırımcı Shiba Inu varlıklarını kendi kendine saklamayı tercih ettikçe borsalardaki Shiba Inu arzı düşüyor. Bu durum, yatırımcıların gelecekteki potansiyel getirilerinden faydalanmak için varlıklarını satmak yerine elde tutmayı tercih ettiklerini gösteriyor. Bu yine de olumlu bir durum çünkü piyasada daha az arz olduğu için talepteki küçük bir artış fiyatları hızla yukarı çekecektir. SHIB son 24 saat içinde %6 düşüşle 0,000009 dolar seviyesine geriledi.

Kaynak : u.today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?