Eylül 7, 2023

Meme Coin Alevler İçerisinde: Yakım Oranı %821 Fırladı, Neler Oluyor?


Shiba Inu, 24 saatlik kasırga gibi bir sürede yalnızca astronomik olarak tanımlanabilecek bir yakım oranı yaşadı. Shibburn.com’dan elde edilen verilere göre, 79 milyon SHIB tokenı çeşitli yatırımcılar tarafından yok edildi. Asıl dikkat çekici olan, bu büyüklükteki token yakma işleminin yalnızca üç cüzdana atfedilebilmesidir.

Bu yakımın başını 0x7d0c490 cüzdanı çekti. Bu raporun kaleme alınmasından sadece birkaç dakika önce gerçekleşen yeni bir işlemde, bu cüzdan yaklaşık 1.660.008 SHIB token’ını ortadan kaldırdı. Aynı cüzdan, daha önce 657 bin SHIB ve 4,8 milyon SHIB olmak üzere token yakma konusunda bir geçmişe sahiptir.

Bu rakamlar bir araya getirildiğinde, bu cüzdan tek başına yaklaşık 7 milyon meme coin‘in yok edilmesinden sorumludur. Bu arada, ekosistemdeki bir başka oyuncu olan 0x009bb72 cüzdanı da aynı zaman diliminde yaklaşık 695,6 bin SHIB tokenını yok etmiştir.

Ancak, en fazla token yakımı yapan adres 0x4be2b2c4 cüzdanınıdır. Bu aşamada, bu cüzdan en az 71 milyon SHIB yok etmiştir. Bu muazzam sayıya bakıldığında, yaklaşık 14 farklı yakma işlemi gerçekleşmiş olup en büyük yakma işlemi 21,2 milyon SHIB’dir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere buna ek olarak, 8 milyon ve 6 milyon tokenlık önemli yakımlar da kaydedilmiştir.

Yakım oranındaki bu artışı gerçekten ilgi çekici kılan şey zamanlamasıdır. SHIB’in yakım oranlarının azalma işaretleri gösterdiği bir noktada, bu artış beklenmedik bir şekilde ortaya çıktı. Ve bu durum piyasanın gözünden kaçmadı. SHIB’in fiyat dinamikleri, bu yakımlar ışığında dalgalanmalar yaşadı.

Özellikle, bu 24 saatlik süre içinde SHIB’in fiyat yörüngesi 0,000007565 dolardan 0,00000769 dolara çıkarak yaklaşık %1,5’lik bir yükselişe işaret etti. Bu son token yakma işlemlerinin, bu hafif fiyat değişimlerini yönlendirmede rol oynadığı açıktır.

Kaynak : ETHNews

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Şibacı

    100 milyon sihip zaten kaç para ucuz reklam bunlar. Yokmu 1 trilyon yada 100 milyar falan yakan varsa alkışlayalım 😁

    Cevap Yazın