Mart 28, 2024

Meme Coin Alev Alev: Yakım Oranı %1000 Fırladı, İşte Fiyatın Tepkisi!

Kripto para dünyasında iyimser bir olay olarak ortaya çıkan, kendi kendini Dogecoin rakibi ilan eden Shiba Inu, bugün yakım oranında kayda değer bir artış kaydetti. Bu bağlamda küresel kripto endüstrisindeki trader’lar ve yatırımcılar arasında iyimserliği körükledi. Meme coin’in izleyicisi tarafından açıklanan yakım bilgileri, SHIB’in yakım oranında, token’ın bugünkü fiyat hareketiyle tezat oluşturan %1055’lik şaşırtıcı bir artış olduğunu ortaya koydu.

Token, dün tekrar 0,00003 dolar seviyesine ulaştıktan sonra bugün yaşanan düşüş, yanma oranındaki büyük artışa rağmen SHIB’in fiyat hareketi için ilginç bir durum oluşturdu. Kripto piyasası takipçileri, topluluğun çabalarının ve son yaşanan gelişmelerin, beklenen kripto piyasası boğa koşusu sırasında SHIB’in piyasa dinamiklerini etkileyebileceğini umarak, meme coin‘e yoğun ilgi gösteriyor gibi görünüyor.

Aynı zamanda, BTC ve ETH gibi büyük kripto fiyatlarının düşmesiyle birlikte bugünkü düşüş, genel piyasa trendini yansıtıyor. Ancak, meme coin’in önemli rakibi Dogecoin, genel piyasa trendine meydan okuyarak bugün kayda değer kazançlar elde etti.

Shiba Inu Yakımları Spekülasyonlara Yol Açıyor

Shibburn tarafından açıklanan yakım verilerine göre, SHIB’in son 24 saat içinde yaktığı 50,90 milyon coin, yakım oranındaki %1055’lik artışla uyumlu olarak kaydedildi. Bu devasa miktarın yanı sıra, Shiba Inu’nun arzı bir kez daha ciddi şekilde azaldı.

Bu gelişme, talep ve arz yasasına göre fiyatların artacağı beklentisiyle, piyasa duyarlılığında büyük bir iyimserlik yarattı. Ancak, bugünkü fiyat hareketi, SHIB yanma artışıyla uyumlu olmayarak bu iyimserlikle çelişti.

CoinGecko verilerine göre, token son 24 saat içinde 0,00003147 dolara kadar yükselmiş olsa da, haber yazıldığı sırada 0,000030 dolar civarında seyretti ve yakım artışına rağmen bir miktar düşüş eğilimi gösterdi. Bu durum, token için piyasa dinamiklerinin spekülatif bir portre çizdiğini gösteriyor.

Shiba Inu Fiyat Düşüşleri

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu haber yazıldığı sırada, Shiba Inu coin’in fiyatı son 24 saat içinde %2,15’lik bir düşüş kaydederek şu anda 0,00003035 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu düşüş, yakım artışının aksine, trader’lar ve yatırımcılar arasında gözlenen içsel düşüş duyguları dalgasıyla uyumlu gibi görünüyor.

Coinglass verilerine göre, token’ın açık faizinde %8,23’lük bir düşüş yaşanırken, türevlerdeki hacim %26,87 oranında azaldı. Bu durum, piyasa aktivitesinde ve yatırımcıların varlığa olan ilgisinde bir azalma olduğunu işaret ediyor. Bugünkü fiyat düşüşü ile birleştiğinde, satış baskısının alım baskısının önüne geçtiğini ve fiyattaki düşüş trendini yansıttığını ima ediyor.

Ancak, RSI (Göreceli Güç Endeksi) 59 seviyesinde seyrederek varlığın henüz aşırı satım bölgesine girmediğini gösteriyor. Bu da fiyatların toparlanabileceğini veya ileride istikrar kazanabileceğini işaret ediyor. Son zamanlarda Shiba Inu’nun sürekli yanması ve son gelişim çabalarıyla birlikte, kısa vadede fiyatı destekleyici bir etki meydana gelebilir.

Yapılan bir analiz, tarihin tekrar etmesi durumunda Shiba Inu’nun fiyatının yükselen destekten sıçrayabileceğini ve %16’lık bir ralliyle 0,0000345 dolar direncine ulaşabileceğini ve ardından 0,000038 dolarıı hedefleyebileceğini vurguladı.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?