Mart 22, 2024

Meme Coin Alev Alev: Artan Yakım Oranları Beklenen Toparlanmayı Sağladı, Sırada Ne Var?

Kripto piyasası, son fiyat çöküşünden sonra toparlanmaya başladı. Bu bağlamda Shiba Inu coin’in (SHIB) olumlu bir ivme kazandığı gözlemleniyor. Ayrıca, popüler meme coin için bir dizi temel fiyat göstergesi ve sinyal, yükseliş eğilimi göstermeye başladı. Bu da daha fazla yükseliş momentumuna işaret ediyor.

Shibburn’den alınan verilere göre, Shiba Inu’nun yakım oranı son 24 saat içinde neredeyse %260 arttı. Bu son yükselişin bir sonucu olarak, bu süre zarfında 31,3 milyondan fazla SHIB tokenı yakıldı. Shibburn verileri, bu en son token yakma olayından sonra dolaşımda yaklaşık 582,62 milyar SHIB coin kaldığını da vurguluyor.

Shiba Inu Daha Fazla İvme Kazanmayı Hedefliyor

Token yakma mekanizması, SHIB ekosistemi için oldukça kritik bir unsurdur. Bu mekanizma, SHIB‘i deflasyonist bir para birimi olarak korurmayı hedefler. Ek olarak genel dolaşım arzını azaltarak ekosistemin güçlü ve dayanıklı kalmasına katkı sağlar. Token yakma işlemi, genel olarak meme coin‘in olumlu bir şekilde etkilenmesine ve Shiba Inu fiyatının yükselmesine katkıda bulunabilir. Shiba Inu topluluğu da token yakma etkinliklerinin önemini kavramış durumdadır ve SHIB ekosisteminin bu temel yönünü desteklemek için çaba harcamaktadır.

Özellikle Shibburn verileri, şimdiye kadar yaklaşık 410,72 trilyon SHIB’in yakıldığını göstermektedir. Bu da topluluğun çabalarının bir yansımasıdır. Son token yakma dalgası, SHIB için büyük bir fiyat toparlanması ile birlikte gelmiştir. Son kripto piyasası çöküşü sırasında büyük likidasyonlara şahit olmamıza rağmen, Shiba Inu fiyatı şu anda bir miktar ivme kazanıyor. CoinMarketCap verilerine göre, SHIB şu anda 0,0000271 dolar civarında işlem görmektedir.

SHIB fiyatı son 24 saatte %7,61 yükseldi. Bu da fiyatın son kayıplardan nasıl toparlandığını gösteriyor. Ek olarak, SHIB’in piyasa değeri bu süre zarfında %7,70’lik bir artışa tanık oldu. Bu, 15,97 milyar dolara ulaşarak SHIB’i piyasa değeri açısından 11. en büyük kripto haline getiriyor.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?