Meksika’nın En Zengin İkinci İsmi, Bitcoin Yatırımı Yaptığını Açıkladı!

0
288

Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego, portföyünün %10’unun şu anda Bitcoin’e bağlı olduğunu açıkladı.

Meksika’nın en zengin ikinci adamı Çarşamba günü paylaştığı bir tweet’te, “birçok kişinin” kendisine Bitcoin (BTC) hakkında sorduğu sorulara yanıt vererek şunları söyledi:

“EVET likit portföyümün %10’u ile Bitcoin’e yatırım yaptım.”

Pliego ayrıca yaptığı paylaşımda, The Bitcoin Pattern kitabını önerdi ve Bitcoin’in, vatandaşı devletin kamulaştırmasından koruduğunu iddia etti:

“Bugün THE BITCOIN PATTERN’i öneriyorum, bu kitap Bitcoin’i anlamak için en iyi ve en önemli kitap. Bitcoin, vatandaşı devlet kamulaştırmasından korur.”

Kraken kripto borsasının büyüme lideri Dan Held’e yanıt veren milyarder, yatırımlarının diğer %90’ının “değerli metal madencilerine bağlı” olduğunu da açıkladı.

Latin Amerika ülkeleri, yani Venezuela, son yıllarda, Almanya’nın Weimar Cumhuriyeti’ndeki 1920’leri anımsatan bir duruma yol açan hiper enflasyondan şikayetçi. Kendilerini “devletin kamulaştırmasından” ve enflasyondan korumak isteyen yatırımcılar, tarihsel olarak, fiat para biriminin devalüasyonuna karşı korunmak için altın gibi alternatif varlıklara yöneldi. Şimdilerde ise Bitcoin, dijital bir alternatif olarak giderek daha fazla yer buluyor gibi görünüyor. Meksikalı milyarder, Bitcoin tweetini yayınlamadan saatler önce, hükümet tarafından verilen itibari paranın “hiçbir değeri” olmadığını ve yatırımların her zaman “çeşitlendirilmesinin iyi” olduğunu belirten bir tweet daha paylaşmıştı.

Son olarak Pliego, Wikipedia’ya göre telekomünikasyon, medya, finansal hizmetler ve perakende satış mağazalarında pay sahibi şirketler topluluğu olan Grupo Salinas’ın kurucusu ve başkanıdır. Pliego, dünyanın en zengin 166., Meksika’nın ise en zengin ikinci ismi olarak biliniyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın