Kasım 18, 2020

Meksika’nın En Zengin İkinci İsmi, Bitcoin Yatırımı Yaptığını Açıkladı!

Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego, portföyünün %10’unun şu anda Bitcoin’e bağlı olduğunu açıkladı.

Meksika’nın en zengin ikinci adamı Çarşamba günü paylaştığı bir tweet’te, “birçok kişinin” kendisine Bitcoin (BTC) hakkında sorduğu sorulara yanıt vererek şunları söyledi:

“EVET likit portföyümün %10’u ile Bitcoin’e yatırım yaptım.”

Pliego ayrıca yaptığı paylaşımda, The Bitcoin Pattern kitabını önerdi ve Bitcoin’in, vatandaşı devletin kamulaştırmasından koruduğunu iddia etti:

“Bugün THE BITCOIN PATTERN’i öneriyorum, bu kitap Bitcoin’i anlamak için en iyi ve en önemli kitap. Bitcoin, vatandaşı devlet kamulaştırmasından korur.”

Kraken kripto borsasının büyüme lideri Dan Held’e yanıt veren milyarder, yatırımlarının diğer %90’ının “değerli metal madencilerine bağlı” olduğunu da açıkladı.

Latin Amerika ülkeleri, yani Venezuela, son yıllarda, Almanya’nın Weimar Cumhuriyeti’ndeki 1920’leri anımsatan bir duruma yol açan hiper enflasyondan şikayetçi. Kendilerini “devletin kamulaştırmasından” ve enflasyondan korumak isteyen yatırımcılar, tarihsel olarak, fiat para biriminin devalüasyonuna karşı korunmak için altın gibi alternatif varlıklara yöneldi. Şimdilerde ise Bitcoin, dijital bir alternatif olarak giderek daha fazla yer buluyor gibi görünüyor. Meksikalı milyarder, Bitcoin tweetini yayınlamadan saatler önce, hükümet tarafından verilen itibari paranın “hiçbir değeri” olmadığını ve yatırımların her zaman “çeşitlendirilmesinin iyi” olduğunu belirten bir tweet daha paylaşmıştı.

Son olarak Pliego, Wikipedia’ya göre telekomünikasyon, medya, finansal hizmetler ve perakende satış mağazalarında pay sahibi şirketler topluluğu olan Grupo Salinas’ın kurucusu ve başkanıdır. Pliego, dünyanın en zengin 166., Meksika’nın ise en zengin ikinci ismi olarak biliniyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?