Ocak 5, 2022

Mega Balinaların Yeni Gözdesi Bu Altcoin Oldu: En Çok Trade Edilen Token!

Bir balina izleme platformundan alınan yeni veriler, dünyanın en büyük Ethereum (ETH) balinalarının, merkezi olmayan finans endüstrisi için kullanılan bir veri besleme hizmetine güç veren bir altcoin’i stokladığını gösteriyor.

Blockchain-işlem takipçisi WhaleStats, dün paylaştıkları bir tweet’te Oracle ağı Chainlink’in (LINK) kripto balinaları arasında popülerlik kazandığını açıkladı. WhaleStats ayrıca, analitik verilerine göre LINK’in en çok trade edilen token olduğunu ve en büyük 1000 ETH cüzdan sahibi tarafından en sık satın alınan ilk on kripto para arasında yer aldığını paylaştı:

“LINK bugün gerçekleşen birçok büyük işlemle birlikte çok ateşli. Metriklerimize baktığımızda, en büyük 1000 ETH cüzdanı arasında LINK;

– en çok trade edilen token,
– en çok satın alınan 10 tokenden biri,
– en çok kullanılan akıllı sözleşmeler arasında [bulunuyor].

En son WhaleStats verilerine göre, LINK borsa dışı en zengin 1000 Ethereum adresi arasında 261.4 milyon doların üzerinde bir yatırıma sahip ve şu anda balinaların tüm varlıkların yüzde 2.21’ini oluşturuyor.

Geçtiğimiz günlerde LINK birçok balinanın çantasında yerini aldı. Örneğin en büyük 100. ETH balinası, Chainlink’te alışveriş çılgınlığına gitti ve 24 saatlik bir süre içerisinde 15 milyon doların üzerinde token aldı. Cüzdan şu anda değeri 46 milyon doların üzerinde olan 1.7 milyondan fazla LINK’e sahip.

WhaleStats, LINK satın alan Ethereum balinaları tarafından yapılan birkaç büyük işlemin daha verilerini paylaştı.

Kripto izleme platformunda ilk 1000 ETH balina listesinde 111. ve 116. sırada yer alan iki büyük balina, dün toplam 479.701 Chainlink satın aldı. Bu işlem yazım sırasında 12.874.489 dolara denk geliyordu.

WhaleStats’a göre, 2., 99. ve 35. sırada yer alan ETH balinaları da sekiz büyük transfer gerçekleştirerek, yazım sırasında 21.718.997 dolar değerinde olan 838.229 milyon LINK token satın aldı.

WhaleStats’ın en büyük 1000 ETH balinası listesinde 35. sırada yer alan balina tarafından altı transfer gerçekleştirildi. Şu anda bu balinanın elinde USD cinsinden toplam 46.096.096 dolarlık LINK bulunuyor ve bu da adresteki toplam ERC-20 varlıklarının yüzde 11,47’sini oluşturuyor.

İkinci en büyük Ethereum balinası ise, 15 saat önce bugünkü en büyük satın alımı gerçekleştirdi ve 199.999 LINK’i (4.693.999 dolar değerinde) çantasına ekledi.

İkinci sıradaki balina’nın USD değerine göre en büyük token’i olarak FTT’yi tercih ediyor ve bu altcoin cüzdanın yüzde 42.33’ünü oluşturuyor. Bunun yanında balinanın cüzdanında USD cinsinden yalnızca 52.870.300 ABD Doları değerinde LINK bulunuyor, bu da kripto hazinelerinin yüzde 1.33’ünü oluşturuyor.

Yazım sırasında CoinGecko verilerine göre Chainlink, gün içinde yaklaşık yüzde 10 artışla  25,92 dolara yükseldi ve LINK’in Kasım ayı başında 38 doların üzerindeki düşüş zirvesinden düşmesinden bu yana en yüksek fiyat oldu.

ETH Balinaları LINK’e Yöneliyor!

111. sıradaki Ethereum balinası, yazım sırasında 10.601.305 dolar değerindeki 409.001 LINK token’lik alışverişini yedi işlem halinde gerçekleştirdi. Bu işlemler arasındaki en büyük alım 70.007 LINK olarak gerçekleşti, diğer işlemler ise 52.000 tokenden 59.000 tokene kadar çeşitlilik gösteriyordu.

Whalestats sitesindeki 116. sıradaki diğer Ethereum balinası ise yalnızca bir satın alma işlemi gerçekleştirerek 70.700 LINK’i cüzdanına ekledi, bu işlem yazım sırasında 1.832.544 dolar değerinde.

WhaleStats ayrıca Chainlink’in devasa çantalara sahip balinalar arasında en çok trade edilen altcoin olarak çok zincirli bir ölçeklendirme çözümü olan Polygon’u (MATIC) geride bıraktığını duyurdu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.