Eylül 17, 2022

Mega Balina Alımı Popüler Altcoin’in Fiyatını Ateşledi!


Son güncellenme : 25.10.2022 - 00:11

  • Yıllardır ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yasal bir savaşın içinde olan popüler bir altcoin, gizemli bir balina tarafından gerçekleştirilen 500 milyon dolarlık alımın ardından yüzde 11’in üzerinde arttı.

Genel kripto para birimi piyasası düşüş yaşarken, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi arasında en büyük kazancı kaydeden Ripple (XRP), son 24 saat içinde birçok yatırımcıyı şaşırttı.

XRP, dün gizemli bir balinanın 500 milyon dolar değerinde XRP satın aldığı bildirildikten sonra son 24 saat içinde yüzde 11 arttı. Bu gelişme, başta Ripple olmak üzere en popüler kripto para birimleri hakkında piyasa güncellemelerini takip eden bir kripto para birimi veri sağlayıcısı olan CryptoVinco tarafından paylaşıldı.

Ripple mega balina alımı

Büyük satın alımın ardından XRP, son 24 saatin en düşük seviyesi olan 0.338 dolar seviyesinden 0.376 dolara kadar yükseldi. XRP yazım sırasında hafifçe düşüp, şu anda yaklaşık 0,376 dolar seviyesinden el değiştiriyor olsa da, dijital para birimi hala piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para birimi arasında en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere CryptoVinco’ya göre, XRP, varlığın fiyatı yükselirken diğerleri düşmeye devam ettiği için kripto piyasasının geri kalanında ayrılıyor gibi görünüyor. Platform bu durumun ilgi çekici olduğunu ve bu dev yatırımcının bizim bilmediğimiz sebeplerden dolayı bu yüklü alımı gerçekleştirmiş olabileceğini düşünüyor:

“XRP, kripto piyasasının geri kalanından ayrılıyor gibi görünüyor, bir mega balina dün 500 milyon doların üzerinde XRP satın alırken diğer kripto para birimleri çöktü. Bizim bilmediğimiz bir şey mi biliyorlar?” 

Ripple vs. SEC davasında “büyük olaylar” yaklaşıyor

Ripple vs SEC davasını yakından takip eden Avukat Jeremy Hogan’a göre, Ripple özet kararında açılış dilekçelerinin sunulması (19 Eylül) ve LBRY davasında yaklaşan karar, önümüzdeki yıllarda kripto alanını etkilemeye devam edebilecek iki “dev” olay olacak. Ripple davasında özet karar için ilk dilekçeler şimdiden dosyalandı.

Hogan ayrıca halkın (çoğunlukla) tarafların elindeki kozların çoğunu göreceği ve “oyunun sonu” olacağına inandığı 19 Eylül tarihi konusunda da iyimser olduğunu söyledi. Bu tarih öncesinde beklentiler artarken, James K. Filan  Bir tweet dizisinde kamuoyunun, 19 Eylül’de bu özet kararların yalnızca redakte edilmiş versiyonlarının görebileceğini paylaştı

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : thecryptobasic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?