Mayıs Ayında Takip Edilmesi Gereken DeFi Coin’leri!

0

Bu yazıda, merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründeki beş kripto para birimine bir göz atacağız.

Bu DeFi token’ları, Mayıs ayı için planlanan ilginç gelişmelere sahip ve bu gelişmelerin de fiyatları üzerinde olumlu bir etkiye sahip olması bekleniyor.

Swipe (SXP)

Swipe, fiat ve kripto para dünyalarını birbirine bağlamayı amaçlayan bir platformdur. Bunu da üç ürün sunarak yapmaktadır:

Swipe Cüzdan: Kullanıcıların varlıklarını kullanımı kolay ara yüzle saklamalarını sağlar.

Swipe Banka Kartı: Swipe kullanıcıları için, varlıklarını harcamalarına olanak tanıyan pratik bir yoldur.

Yerel Token: SXP Token, ağ içindeki işlemler için kullanılır.

29 Nisan’da, 200 milyon dolardan fazla SXP burn (yakım) işlemine maruz kaldı, bu tarihteki en büyük “burn”dür. Bu, tokeni daha sınırlı bir varlık haline getirerek SXP token sahiplerine fayda sağlamak için yapıldı. Bu nedenle bu burn işlemi, “dolaşımda 100 milyon SXP” nihai hedefine yaklaşarak arzın yaklaşık %17.5’ini ortadan kaldırdı.

SXP, 10 Nisan’dan beri mevcut olan azalan bir direnç çizgisinden daha yeni çıktı. Buna ek olarak, şu anda destek olarak hareket etmesi beklenen 4.20 dolar alanını geri aldı. Sonuç olarak, uzun vadede, kademeli olarak 10 dolara yükselmesi bekleniyor.

Kaynak: Tradingview

Uniswap (UNI)

Uniswap, DeFi token’larının işlem gördüğü ana borsalardan biridir. UNI, bu değişimin yerel token’ıdır.

Başlangıç tarihinde 1 Milyar UNI çıkarıldı ve bunlar, dört yıllık bir süre içinde tahsis edilecek. Sonuç olarak UNI sahiplerinin, sahip oldukları toplam UNI arzının yüzdesine dayalı çeşitli yönetim avantajları vardır.

Uniswap v3, 5 Mayıs’ta piyasaya sürülecek ve çok sayıda yeni özellik sunacak, bunlardan başlıcaları:

  • Konsantre likidite
  • Birden çok ücret katmanıdır.

Konsantre likidite; sağlayıcıların seçtikleri belirli bir fiyat aralığına likidite sağlamalarına izin verecek. Buna karşılık söz konusu gelişme, önemli ölçüde daha az sermaye ile aynı miktarda ücret kazanmalarına izin verecek.

Birden fazla ücret katmanı; Kullanıcıların 5, 30 ve 100 bps arasında seçim yapmalarına izin verecek.

UNI 18 Nisan’dan bu yana artıyor. 27 Nisan’da tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 44 dolara ulaşmayı başardı. Buna ek olarak, teknik göstergeler yükseliş eğilimini gösteriyor ve yukarı yönlü hareketin devam etmesini destekliyor.

Bir sonraki direnç seviyeleri 47.3 dolar ve 60 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Kaynak: Tradingview

REN (REN)

REN, ayrı blockchain platformları arasında likidite sağlamayı amaçlayan açık bir protokoldür. Mayıs 2020’de ana ağı RenVM’yi başlattı. Yerel token olan REN, RenVM’yi çalıştıran node’lara güç sağlar.

RenVM, merkezi olmayan uygulamalara çeşitli şekillerde yardımcı olan bir sanal bilgisayarlar ağıdır. Bunu, zincirler arası borç verme, teminatlandırma ve takas sunarak yapar. RenVM’nin 0.4.0 sürümüne yükseltilmesi 3 Mayıs’tan 9 Mayıs’a kadar devam edecektir.

Fiyat hareketine gelince, Ren azalan bir paralel kanalın alt kısmında işlem görüyor. Bu genellikle düzeltici bir harekettir. Bununla birlikte, MACD’deki yükseliş sapmasına rağmen, herhangi bir açık bullish (yükseliş) geri dönüş işareti göstermedi.

Şu anda REN, 0.618 Fib geri çekilme seviyesini 0.82 dolardan geri kazanmaya çalışıyor.

Kaynak: Tradingview

Orion Protocol (ORN)

Orion, takas havuzları ile birlikte her bir merkezi ve merkezi olmayan borsayı tek bir merkezi olmayan platforma dahil etmeyi amaçlayan bir protokoldür. Yerel DeFi token’ı ORN tarafından desteklenmektedir.

Protokol, staker’lara yönelik ödülleri artırmak için Main Net ön stake etme duyurusunu paylaştı.

İki ana stake etme şekli olacaktır:

Multi-Asset Staking: Likidite ile yapılacak ve seçilen bir varlıkla 1:1 oranında sağlanacak.

Easy Staking: Bu, yönetişim staker’ları tarafından yapılacak ve şu anda merkezi borsalarda sunulandan daha yüksek yıllık ödüller sağlayacak.

ORN, 11.20 dolarlık destek alanında sıçradı ve bazı yukarı dönüş işaretleri gösteriyor. Bu durum, Stokastik osilatördeki yükseliş eğilimi ile de kanıtlanmaktadır.

Bununla birlikte, Şubat ayının en yüksek seviyelerinden bu yana mevcut olan, azalan bir direnç hattından, henüz kopmadı.

Kaynak: Tradingview

TrustSwap (SWAP)

TrustSwap, DeFi sektöründe devrim yaratmak isteyen dağıtılmış bir platformdur. Bunu, aşağıdakiler gibi çeşitli işlevler sağlayarak yapmayı amaçlamaktadır:

  • Kullanıcıların ERC-20 token’larını kilitlemelerine izin veren SmartLock.
  • Kullanıcıların kendi kripto para birimlerini basmalarına izin veren SmartMint.
  • Kullanıcıların değiştirilemez token’ları (NFT’ler) takas etmelerine izin veren Swappable.

Bunun yanında önümüzdeki ay, SWAP stakerlarına erken aşamada giriş sağlamayı amaçlayan altı yeni launchpad başlatacak.

SWAP şu anda beşinci kırılma girişimini tüm zamanların en yüksek 4.65 dolarlık direnç alanının üzerinde yapıyor. Başarılı olursa, muhtemelen 6.67 dolarlık yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseleceği düşünülüyor.

Kaynak: Tradingview

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın