Mayıs Ayında En Çok Konuşulan 15 Coin

2020 şu ana kadar kripto para piyasası için iyi bir yıl oldu. Önemli dalgalanmalara rağmen, Bitcoin (BTC) sağlıklı bir görünüm oluşturdu diyebiliriz. Fakat sonuna yaklaştığımız Mayıs ayında Bitcoin’den daha çok konuşulan bir kripto para karşımıza çıktı. Analiz firması Crypto Differ, mayıs ayında sosyal medyada en çok konuşulan kripto para birimlerine dair bir araştırma ortaya koydu. Detaylar haberimizde.

Kripto veri araştırma firması Santiment’in verilerine göre, mayıs ayında adından en çok söz ettiren isim şaşırtıcı şekilde Bitcoin değil.

28 Mayıs tarihinde CryptoDiffer tarafından paylaşılan tweet’te, önde gelen kripto para borsası Binance’in para birimi olan Binance Coin (BNB), mayıs ayının en popüler token’ı olarak zirveye yerleşti.

Elde edilen bilgilere göre BNB’den 200 bin kereden fazla bahsedildi. Onu 142 binle BTC, 52 binle EOS takip etti. Listenin dördüncü sırasında ise INT Chain yer aldı. Tweet’e gelen yorumlarda, INT Chain’in potansiyelinin yüksek olduğuna değinildi. Listenin geri kalanı ise şu şekilde: Mobilego (MGO) – 33.030, V System (VSYS) – 33.014, Ethereum (ETH) – 28.717, OmiseGo (OMG) – 26.952, GoNetwork (GOT) – 19.996, Litecoin (LTC) – 17.855, Zilliqa (ZIL) – 16.116, VeChain (VET) – 15.502, XRP – 14.207, Chainlink (LINK) – 10.768, Matrix AI Network (MAN) – 9.847.

Bilindiği üzere mayıs ayı Bitcoin için oldukça önemliydi. Çünkü merakla beklenen Halving etkinliği gerçekleşti. Fakat buna rağmen en popüler ikinci kripto para olarak listede yer alıyor olması şaşırtıcı bir sonuç.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.