Max Keiser’den İddialı Bitcoin Fiyat Tahmini

0
194

Bitcoin, iki aydır dar bir aralıkta işlem görüyor. Son aylarda kripto piyasalarındaki monotonluğa rağmen bir Bitcoin uzmanı, Bitcoin’in bir sonraki yükselişi için katalizör etkisi oluşturabilecek bir fikir ortaya attı.

Ünlü sunucu Max Keiser geçtiğimiz günlerde İran ve Venezuela rejimlerinin Trump yönetimini Bitcoin’i benimsemeye zorlayacağı iddiasında bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri, kripto / blockchain oluşumlarına çok yavaş yanıt veren tek büyük ulustur. Çin, Japonya, İran ve Venezuela gibi ülkeler halihazırda kendi egemen dijital para birimlerini geliştirirken, ABD bu konuda oldukça sessiz kaldı.

Ekonomik istikrarsızlık sayesinde, İran ve Venezuela stratejik bitcoin madenciliğini keşfederek bir adım daha ilerlediler. Max Keiser, İran’ın şu anda küresel bitcoin hash oranının %3’ünü kontrol ettiğini, Venezuela’nın ise %3-5 kontrol elde etme yolunda olduğunu söyledi. Keiser, Amerika Birleşik Devletleri’nin Bitcoin oyunu için yavaş olduğunu ve Bitcoin üstünlüğü mücadelesine katılmasının an meselesi olduğunu belirtti:

“Bir noktada Amerika , 21. yüzyılın uzay yarışı olan Bitcoin madenciliğine girmemiz gerekiyor, diyecek ve hash oranının yüzde 20’sini elde etmeye çalışacak. Bu şekilde fiyat 400 bin, 500 bin dolara kadar çıkabilir.”

Ayrıca Keiser’e göre, bireysel egemenliğe ulaşmanın tek makul yolu Bitcoin. Kendisi, geçtiğimiz günlerde de ABD’deki protestoculara eylemleri terk etmelerini ve Bitcoin satın almalarını tavsiye etmişti.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın