Max Keiser’den İddialı Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin, iki aydır dar bir aralıkta işlem görüyor. Son aylarda kripto piyasalarındaki monotonluğa rağmen bir Bitcoin uzmanı, Bitcoin’in bir sonraki yükselişi için katalizör etkisi oluşturabilecek bir fikir ortaya attı.

Ünlü sunucu Max Keiser geçtiğimiz günlerde İran ve Venezuela rejimlerinin Trump yönetimini Bitcoin’i benimsemeye zorlayacağı iddiasında bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri, kripto / blockchain oluşumlarına çok yavaş yanıt veren tek büyük ulustur. Çin, Japonya, İran ve Venezuela gibi ülkeler halihazırda kendi egemen dijital para birimlerini geliştirirken, ABD bu konuda oldukça sessiz kaldı.

Ekonomik istikrarsızlık sayesinde, İran ve Venezuela stratejik bitcoin madenciliğini keşfederek bir adım daha ilerlediler. Max Keiser, İran’ın şu anda küresel bitcoin hash oranının %3’ünü kontrol ettiğini, Venezuela’nın ise %3-5 kontrol elde etme yolunda olduğunu söyledi. Keiser, Amerika Birleşik Devletleri’nin Bitcoin oyunu için yavaş olduğunu ve Bitcoin üstünlüğü mücadelesine katılmasının an meselesi olduğunu belirtti:

“Bir noktada Amerika , 21. yüzyılın uzay yarışı olan Bitcoin madenciliğine girmemiz gerekiyor, diyecek ve hash oranının yüzde 20’sini elde etmeye çalışacak. Bu şekilde fiyat 400 bin, 500 bin dolara kadar çıkabilir.”

Ayrıca Keiser’e göre, bireysel egemenliğe ulaşmanın tek makul yolu Bitcoin. Kendisi, geçtiğimiz günlerde de ABD’deki protestoculara eylemleri terk etmelerini ve Bitcoin satın almalarını tavsiye etmişti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.