Max Keiser: Sistemi Yenmenin Tek Yolu Bitcoin

0
297

RT sunucusu ve uzun süredir Bitcoin savunucusu olara bilinen Max Keiser yakın zamanda yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’in son fiyat artışını ABD’deki siyasi kargaşaya bağladı.

Keiser, Bitcoin satın almanın ve bireysel egemenliği yeniden kazanmanın, sistemi yenmek için “tek yol” olabileceğini söylüyor. “Bitcoin, dünyanın toplu olarak sistemi yenmenin tek yolunun Bitcoin ve bireysel egemenlik olduğunu anlamasıyla daha çok işlem yapıyor.” ifadelerini kullandı.

ABD Genelinde Protestolar Başladı

Amerikalı George Floyd’un ölümünden sonra 30’dan fazla büyük ABD şehrinde dikkat çeken protestolar gerçekleşti. Bilmeyenler için polis memuru Derek Chauvin, George Floyd’un kafasını yere sabitlemek için dizini kullandı ve cinayetiyle suçlandı.

Barışçıl gösteriler hızla şiddetlendi, sayısız işletme yağmalandı ve protestocular polisle çatıştı. ABD Başkanı Donald Trump öfkeyi tetikleyen olay hakkında yorum yaparken Amerikalıların ‘korku, öfke ve keder’ ile dolu olduğunu söyledi.

Keiser de, insanlara “Bitcoin ile öfkenizden para kazanın” önerisinde bulunuyor. Aynı zamanda ısrarla ABD’de ki mevcut durumun Bitcoin’le düzelebileceğini söylüyor.

Geçtiğimiz Ocak ayında ABD-İran gerginliklerinin artması sırasında, Bitcoin’in fiyatı keskin bir şekilde arttı ve bu da önde gele kripto para etrafında güvenli sığınak söylemini körükledi. Ayrıca pandemi dünyayı yakaladığında BTC’nin diğer varlıklarla birlikte düşmesine rağmen, hızlı toparlanması yatırımcıların BTC’nin esnekliğini fark etmesini sağladı.

Dün, BTC fiyatı, mevcut 9.561 dolarlık fiyat seviyesine geri dönmeden önce, protestoların artması sırasında 20 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesi olan 9.760 dolara yükseldi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın