Max Keiser: SEC, Ripple’la Yetinmeyecek, Sırada Bu Altcoin’ler Var!

SEC Ripple yetinmeyecek, sırada var

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Ripple aleyhine açılan dava, şirket ve onun kendi token’ı üzerinde olumsuz bir etki başlattı. Son birkaç gün içinde XRP değerinin düşmesi ve bazı borsaların varlığı kaldırması ile Max Keiser, Ripple’ın düşecek birçok altcoinarasında ilk olduğunu ve SEC’in eylemlerinin nihayetinde Bitcoin’e fayda sağlayacağını iddia etti. Konuyla ilgili detaylar haberimizde.

XRP ve Diğer “Çöp” Paralar İmha Edilecek

Bu haftanın başlarında SEC, ödeme işlemcisinin 1.3 milyar dolar’lık kayıtsız bir menkul kıymet satışı yürüttüğünü iddia ederek Ripple‘a karşı resmi bir suçlamada bulundu. Şirketin hukuk ekibi ve CEO’su iddiaların yanlış olduğu ve Ripple’ın nihayetinde galip geleceği konusunda ısrar etse de, olumsuz etkiler kendini gösterdi.

XRP, birkaç gün içinde 0.65 dolardan 0.21 dolar’a kadar düştü ve bugün yaklaşık 0.35 dolara kadar toparlanmayı başarsa da, yine de oldukça büyük oranda değer kaybetti. Varlık, Tether karşısında üçüncü en büyük kripto para birimi olarak konumunu kaybetti. Birkaç borsa ve endüstri şirketi XRP’yi listeden çıkardı, diğerleri ise bu olasılığı aktif olarak tartışıyor.

Bununla birlikte, olumsuz etkilerin diğer altcoin’lerin çoğuna da yayıldığı görülüyor. Piyasa, altcoin cephesinde çok sayıda çift haneli fiyat düşüşü görürken, BTC 23.000 dolar’ın üzerinde kaldı. Sonuç olarak, Bitcoin’in hakimiyeti son birkaç gün içinde yaklaşık %68’e yükseldi. XRP’nin muazzam fiyat düşüşüne rağmen, popüler TV sunucusu Max Keiser kısa süre önce token’ın bu düşüle kalmayacağını “buradan %99 daha çökebileceğini” söyledi.

Keiser yaptığı başka bir açıklamada BTC’nin artan hakimiyetine dikkat çekti. Ancak, “dolandırıcılık için ayarlanmış, Bitcoin’in hâkimiyetinin zaten %95’te olduğunu” söyledi. SEC’in “bitcoin’in dronu” olarak çalıştığını ve Stellar, Cardano ve diğerleri gibi diğer “çöp paraların” peşinden gitmeye devam edeceğini iddia etti.

Daha önce BTC’yi 1 dolardan işlem gördüğünde biriktirmeye başladığını söyleyen Keiser, MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor ve hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones’un üstlendiği eylemlere de değindi. SEC’e benzer şekilde, Keiser her ikisini de “Bitcoin’in dronları” olarak nitelendirdi. Son olarak Keiser, BTC için şu ifadeleri kullandı:

“Önüne çıkan her şeyi acımasızca yok ediyor. Bitcoin sizi değiştirir. Bitcoin’i değiştirmezsiniz.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.